Wielkie zwycięstwo PGE Skry Bełchatów! ZAKSA pokonana bez straty seta!

To bez dwóch zdań było najlepsze spotkanie drużyny PGE Skry Bełchatów w sezonie ligowym 2022/2023! Bełchatowianie wpadli do Kędzierzyna-Koźla, wygrali na terenie Klubowego Mistrza Europy BEZ STRATY SETA i zgarnęli jakże cenne zwycięstwo za pełną pulę.

Wszystko, co piękne w hali Azoty rozpoczęło się dla fanów PGE Skry Bełchatów od świetnej serii w polu serwisowym w wykonaniu Mateusza Bieńka. Skra uciekła na samym początku na trzy punkty przewagi, które potrafili z biegiem czasu jeszcze powiększyć do pięciu, a nawet sześciu. Spora zasługa w tym świetnie grającego dziś Dicka Kooya. Holender z włoskim paszportem kończył dosłownie wszystko, a Skra po dobrym ataku Atanasijevicia zamknęła pierwszego seta.

Kolejna partia starcia w Kędzierzynie-Koźlu była powtórką, tej, którą oglądaliśmy kilka chwil wcześniej. Mocny start drużyny Gardiniego i przewaga, którą z biegiem czasu udało się powiększać. Kooy grał doskonale, a Grzegorz Łomacz potrafił zablokować na pojedynczym bloku Olka Śliwkę. Bełchatowianie grali pięknie, a seria w polu serwisowym w wykonaniu Aleksandara Atanasijevicia zamknęła drugiego seta.

I choć trzecia odsłona tej rywalizacji rozpoczęła się nieco inaczej, bo ZAKSA nie pozwoliła na starcie uciec swojemu rywalowi, to w drugiej połowie tego ostatniego seta goście po raz kolejny znaleźli sposób na kędzierzynian. Najpierw Atanasijević skończył ważną piłkę, następnie Mateusz Bieniek na środku siatki zatrzymał Davida Smitha. Chwilę później po nieudanym ataku Łukasza Kaczmarka sensacja stała się faktem!

To był doskonały mecz drużyny PGE Skry Bełchatów

Różnica w niektórych momentach była aż nadto widoczna. Świetnie trzymał się i pracował dziś Dick Kooy, który zgarnął nagrodę MVP. Bardzo dobrze prezentował się również krytykowany ostatnio Jędrzej Gruszczyński. Skra szanse na ćwierćfinał ma niewielkie, ale ten mecz pokazał, że ta drużyna jeszcze w siatkówkę grać potrafi!

GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE 0 vs 3 PGE SKRA BEŁCHATÓW
(20:25 | 18:25 | 20:25)

ZAKSA: Janusz – Kaczmarek – Smith – Huber – Śliwka – Bednorz – Shoji

SKRA: Łomacz – Atanasijević – Kłos – Bieniek – Kooy – Lanza – Gruszczyński

Autor: Jakub Balcerzak

Kibiców siatkówki zapraszamy na Merytoryczne Forum Siatkarskie.

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
106,197FaniLubię
10,464ObserwującyObserwuj
598ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ