Widzew Łódź sięga po pomocnika RC Lens. Wyceniano go na 2.5 mln euro

Widzew Łódź jest bliski transferu defensywnego pomocnika RC Lens, o czym poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty. Brzmi ciekawie? Noah Diliberto w 2021 roku wyceniany był na 2.5 mln euro. W jego piłkarskim CV znajduje się powołanie do reprezentacji Francji U-20 (bez debiutu). Czyżby hit transferowy zimowego okienka? Nie do końca, bowiem mówimy o zawodniku, który ostatnio występował na piątym poziomie rozgrywkowym — w rezerwach wicemistrza Francji.

Noah Diliberto? Ciekawy pomysł Widzewa

Noah Diliberto nigdy nie zadebiutował w pierwszym zespole Lens, chociaż zasiadł na ławce rezerwowych w niedawnym spotkaniu Pucharu Francji przeciwko Monaco. 22-latek wcześniej regularnie występował na poziomie Ligue 2 w Valenciennes FC. Les Sang et Or wykorzystali szansę na przejęcie zawodnika, któremu wygasł kontrakt w dotychczasowym zespole. Francuz nie zdołał jednak przebić się do pierwszej drużyny, a występy w piątoligowych rezerwach nie są z pewnością szczytem jego marzeń. Tym sposobem, już pół roku po dołączeniu do Lens, podjął decyzję o zmianie otoczenia. Potencjalny przyjazd do Łodzi może być dla niego szansą powrotu na właściwe tory kariery.

REKLAMA
źródło: Kuba Seweryn w serwisie X

Zdaniem Kuby Seweryna ze sport.pl, transfer jest niemalże przesądzony. Wszystko wskazuje więc na to, że Daniel Myśliwiec zyska bardzo ciekawego zawodnika do środka pola. To może być strzał w dziesiątkę. Noah Diliberto powinien mieć ambicję pokazania swojego potencjału, a powtórzmy — mówimy o zawodniku, który kilka miesięcy temu przekonał do siebie RC Lens. Jasne, nie przebił się w zespole wicemistrza Francji, ale na skalę ekstraklasową, może okazać się kapitalnym wzmocnieniem. To nie jest weteran, który kiedyś założył koszulkę znanego klubu i teraz odcina kupony. Sam fakt, że 22-latek odchodzi z Lens szukając regularnej gry pokazuje, że ma ambicje.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,868FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ