Widzew Łódź ogłosił ściągnięcie wicemistrza Szwajcarii

Widzew Łódź odpalił bombę transferową. To może na wyrost, ale z pewnością jest to bardzo dobry transfer. Nowym zawodnikiem został dzisiaj ogłoszony Kreshnik Hajrizi, piłkarz szwajcarskiego FC Lugano. W poprzednim sezonie wywalczył ze swoją drużyną tytuł wicemistrza kraju, a teraz przeniesie się do Łodzi. 25-latek spędził całą swoją karierę w Szwajcarii, a jest wychowankiem klubu BSC Young Boys. Widzew Łódź nie zapłacił za niego sumy odstępnego, podpisując przy tym kontrakt na dwa lata. W umowie zapisana jest także opcja przedłużenia o kolejny rok.

To już drugi transfer Widzewiaków w tym okienku. Ekipę Daniela Myśliwca wzmocnił już Jakub Łukowski, więc teraz postanowiono sprowadzić defensora. Kreshnik Hajrizi to środkowy obrońca, który może zagrać także na boku obrony i środku pomocy. Dosyć uniwersalny zawodnik był jednym z podstawowych zawodników FC Lugano w tym sezonie. Był członkiem drużyny, która rok temu podniosła puchar Szwajcarii, w tym roku przegrała dopiero w finale tegoż pucharu, a także została wicemistrzem kraju.

REKLAMA
źródło: X Widzewa Łódź (RTS_Widzew_Lodz)

Zadowolony zawodnik oraz klub

Kreshnik Hajrizi dosyć odważnie wypowiada się o nowym klubie. Twierdzi, że chce pomóc wprowadzić Widzew Łódź do europejskich pucharów. „Moje boiskowe atuty to wytrwałość i determinacja, umiejętność wchodzenia w pojedynki i wygrywania ich oraz intensywność w grze” – opisał siebie nowy Widzewiak, po czym dodał – „Od kilku miesięcy rozmawialiśmy z klubami. Miałem propozycje z Polski, Niemiec i Włoch, ale ten projekt bardzo mi się spodobał. Wiem, czym jest poziom europejski i chciałbym na niego doprowadzić Widzew, bo tam jest jego miejsce”.

Zadowolony z tego transferu jest także pion sportowy RTS-u. Tomasz Wichniarek, dyrektor sportowy Widzewa Łódź mówi – „Uważam, że ściągnięcie Kreshnika udowadnia, że stajemy się wiarygodnym partnerem dla zawodników z całej Europy. Potrafiliśmy przekonać piłkarza, który regularnie występował w pucharach i miał możliwość zostania w swoim zespole oraz walki na poziomie międzynarodowym. Wygraliśmy rywalizację o niego z klubem 2. Bundesligi, pokazując determinację oraz mu przedstawiając projekt budowany w Łodzi. Kreshnik jest graczem, który wzmocni rywalizację na środku obrony, ma dobre warunki fizyczne i statystyki. Wierzę, że podniesie poziom całej drużyny”.

Prawonożny obrońca spędził w Lugano trzy sezony, podczas których zagrał w ponad 70 spotkaniach. Występował w eliminacjach do Ligi Europy, a następnie w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Hajrizi jest także reprezentantem Kosowa – dotąd zagrał w 4 meczach kadry narodowej w eliminacjach do EURO. Transfermarkt wycenia go na 1,2 miliona euro.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ