Widowisko w Suwałkach! ZAKSA wygrywa za pełną pulę

Kapitalne widowisko w Suwałkach! Ślepsk zagrał dobre spotkanie, ale cóż z tego, skoro po drugiej stronie siatki stoi ZAKSA? Nie zabrakło emocji i kapitalnej siatkówki!

REKLAMA

Walka do końca

Pierwsza partia spotkania była bardzo wyrównana – oba zespoły grały punkt za punkt. Początkowo ZAKSA potrafiła zdobyć nieznaczną przewagę, którą momentalnie odrabiali gospodarze. Świetnie prezentował się Paweł Halaba – 28-latek był najpewniejszym punktem w ofensywie Ślepska. Wyróżnić należy także Žigę Šterna – regularnie „kąsał” zagrywką gości. Po stronie kędzierzynian na z największą precyzją piłki wystawiał Janusz, ataki skutecznie kończył Kaczmarek oraz Bednorz. Wyrównana partia zbliżała się do decydujących akcji (20-20). Kluczową przewagę ZAKSA osiągnęła przy stanie 23-23, właśnie wtedy dwukrotnie zablokowali gospodarzy (23-25).

Co za końcówka!

Ślepsk był wyraźnie zirytowany wypuszczonym setem. Drugą odsłonę spotkania rozpoczęli z niesamowitą energią – szybko objęli prowadzenie (10-6), które konsekwentnie utrzymywali. Suwałki dobrze ustawiały blok, który był zmorą dla atakujących ZAKSY. Kiedy wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą gospodarzy (19-15), do siatkówki wróciła Grupa Azot (20-19). Kapitalne widowisko oglądaliśmy w drugiej partii, setballe nieustannie zmieniały właścicieli (26-26). Emocjonująca końcówka po raz kolejny należała do ZAKSY! (30-32).

3 punkty dla ZAKSY!

Ostatnia partia miała niemal identyczny przebieg jak poprzednie – Ślepsk szybko objął bezpieczne prowadzenie, które następnie roztrwonił (14-14). Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn – Koźle grała swoją siatkówkę, na wysokiej skuteczności wystawy pozostawał Marcin Janusz, w ofensywie radził sobie Kaczmarek. W ekipie z Suwałk dobrze prezentowali się Flipiak i Halaba. W kluczowym momencie Bednorz trafił z zagrywki i ZAKSA miała swoje setballe. Pojedynczy blok ze środka zakończył to spotkanie (22-25).

Ślepsk Malow Suwałki zagrał dzisiaj bardzo dobre spotkanie, postawił przyjezdnym trudne warunki siatkówki, ale niestety nie wystarczyło to na wicemistrzów Polski.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn – Koźle dopisuje 3 punkty i zajmuje 8. miejsce w tabeli PlusLigi!

Ślepsk Malow Suwałki 0:3 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn – Koźle (23-25, 30-32, 22-25)

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,603FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ