Wicemistrzowie Francji z pierwszym punktem w sezonie

Ostatni mecz drugiej kolejki Ligue 1 odbył się w Lens, gdzie na Stade Felix-Bollaret wicemistrzowie Francji podejmowali Stade Rennes. Goście tydzień temu rozbili Metz aż 5:1 i na północ jechali z wielkimi nadziejami na zdobycie twierdzy Les Artesiens.

Złocisto-Krwiści od początku „usiedli” na rywali

Drużyna Fracka Haisea w swoim stylu mocno presowała ekipę z Bretanii. Poskutkowało to szybkim wyjściem na prowadzenie. Już w 3. minucie spotkania pięknym strzałem po dośrodkowaniu z rogu boiska popisał się Machado, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Les Artesiens nie zwalniali tempa i raz po raz znajdywali się pod bramką rywali. Obraz dominacji pokazują statystyki. W pierwszej połowie Czerwono-Czarni nie oddali żadnego strzału na bramkę Samby. Klub z północy Francji był świetnie zorganizowany i z łatwością czytał grę zdezorientowanych rywali. W pierwszej połowie zabrakło postawienia kropki nad i. Pomimo wielu prób żadnemu z zawodników gospodarzy nie udało się podwyższyć prowadzenia.

Po zmianie stron Rennes postanowiło się postawić. Poskutkowało to w końcu strzałem, a później wywalczonym rzutem karnym. Jedenastkę na gola zamienił były zawodnik Lens – Benjamin Bourgieaud. Gospodarze na stratę bramki zareagowali wzmożeniem ataków na bramkę rywali. Złocisto-Krwiści raz za razem oddawali strzały, obijali słupki i poprzeczkę, lecz to gościom sprzyjało szczęście. Drużyna z Bretanii kilka razy wyprowadziła groźne kontry, ale w bramce Lens stał czujny Samba. Les Artesiens do samego końca próbowali zdobyć bramkę. Aktywnie na prawej stronie działał duet Sotoca-Frankowski, ale brakowało dobrego wykończenia. Końcówka spotkania toczyła się w wysokim tempie pomimo zmęczenia zawodników. Dwie strony dzisiejszego starcia starały się wyprowadzić decydujący cios. Pomimo wielu prób piłka do siatki już nie wpadła i drużyny podzieliły się punktami.

Lens zdobywa pierwszy punkt w obecnym sezonie

Zawodnicy Francka Haisea byli stroną przeważającą w dzisiejszym spotkaniu, lecz Rennes pokazało, że tanio skóry nie sprzeda. Obie drużyny reprezentują Ligue 1 w europejskich rozgrywkach i obie pokazały dzisiaj świetne widowisko. W drużynie z północy Francji widać brak sprzedanego do Lipska Opendy, którego zastąpić ma Wahi, kupiony dzisiaj za 30 mln euro z Montpellier.

Lens—Rennes 1:1 (Machado 3′ – Bourigeaud 53′)