Viva Argentyna! Siatkarze Mendeza w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Kilka dni temu otwarcie pisaliśmy — w tym spotkaniu awans drużyny Marcelo Mendeza jak najbardziej był możliwy… i stało się! Argentyna po raz pierwszy od dwudziestu lat zameldowała się w ćwierćfinale mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn.

Zwycięstwo w pełni zasłużone. Argentyna zagrała na miarę aktualnego medalisty igrzysk olimpijskich. De Cecco i spółka szybko wyłączyli z gry Aleksandara Atanasijevicia, który cały mundial grał – lekko mówiąc – średnio:

REKLAMA
 • 3PKT
 • -2
 • 3/8 w ataku

Magik z Santa Fe ponownie wyczyniał cuda

Na niektóre jego zagrania brakuje już przymiotników. On jest jedyny w swoim rodzaju. De Cecco bawił się środkowymi. We wtorkowe popołudnie w Arenie Gliwice urządził sobie koncert na miarę najlepszych wirtuozów. Do kapitana dołączyli pozostali z orkiestry Mendeza. Środkowy Loser na tle Lisinaca i Podrascanina wyglądał jak profesor. Facundo Conte sam wygrał końcówkę drugiej partii. Bruno Lima grał przez większość meczu bezbłędnie, a powrót Palaciosa, tego brakującego elementu z fazy grupowej, odmienił grę w obronie drużyny z Ameryki Południowej:

 • Lima: 14/21 w ataku
 • Conte: 9/16 w ataku
 • Loser: 8/9 w ataku

Argentyna wygrywa i ponownie pisze swoją piękną historię

Rok temu po raz pierwszy od czterdziestu lat zdobyli medal igrzysk olimpijskich. W tym roku mają szanse to powtórzyć, tym razem na mistrzostwach świata i choć nic dwa razy się nie zdarza, to ta historia mogłaby się powtórzyć, ponieważ Argentyna siatkarsko jest piękna!

Autor: Jakub Balcerzak

Kibiców siatkówki zapraszamy na Merytoryczne Forum Siatkarskie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
  REKLAMA
  107,868FaniLubię

  MOŻE ZACIEKAWI CIĘ