Urania podbita! Jastrzębski Węgiel z kompletem punktów

17. kolejka PlusLigi już wczoraj zagwarantowała nam kapitalne, siatkarskie emocje. Świetną passę podtrzymało także spotkanie rozgrywane w warmińsko-mazurskim. AZS Indykpol Olsztyn przegrywa na własnym terenie!

Jastrzębska końcówka!

Spotkanie rozpoczęły kapitalne serwisy Tomasza Fornala (0-3). AZS Indykpol Olsztyn po początkowym „otępieniu” wrócił do gry. Skuteczna ofensywa dowodzona przez Moritza Karlitzka sprawiała jastrzębianom sporo problemów. W pierwszej partii oglądaliśmy zagrywki na naprawdę dobrym poziomie – oba zespoły zepsuły tylko pięć piłek. Po odrobieniu strat set był bardzo wyrównany, gospodarze konsekwentnie utrzymywali kontakt z Pomarańczowymi. Decydujący okazał się błąd Alana Souzy w końcówce – Jastrzębski Węgiel objął prowadzenie 21-23, a następnie koncertowo wypunktowali olsztynian (22-25).

Olsztyn gra skutecznie, aż do końcówki…

W kolejnej odsłonie spotkania oba zespoły od początku uruchomiły ataki z drugiej linii (3-3). Jastrzębianie w jednej rotacji objęli wysokie prowadzenie (3-7), ale do skutecznej gry wrócili gospodarze (10-10). Wyraźne problemy w ataku miał Jean Patry, niewidoczny w ekipie Mendeza pozostawał także Norbert Huber. Siatkówka AZS-u po raz kolejny wyglądała bardzo dobrze, aż do końcówki seta. Pomarańczowi wrzucili „drugi bieg” i m.in. dzięki dobrze stawianym blokom zdobyli przewagę (17-22). Przestrzelona zagrywka Karliztka zakończyła drugą partię spotkania.

3 punkty jadą na Śląsk!

Olsztynianie rozpoczęli ostatnią odsłonę meczu od prowadzenia 5-2. Niestety, im dalej w set tym gorsza gra gospodarzy. Siatkarze AZS-u niemal po kolei „spalali się” w ataku. Pojedyncze bloki Tomasza Fornala czy Jurija Gladyra skutecznie demotywowały zawodników Javiera Webera (10-15). Po sporych zmianach kadrowych siatkówka Akademików dostała „wiatru w żagle” (17-18). Kapitalna i długa wymiana zakończyła się punktem dla gospodarzy, dzięki czemu na telebimach pojawił się remis! (18-18). Niestety, końcówka po raz kolejny okazała się zabójcza dla gospodarzy (22-25).

Dzięki zwycięstwu za komplet punktów Jastrzębski Węgiel umacnia się na miejscu lidera PlusLigi!

AZS Indykpol Olsztyn 0:3 Jastrzębski Węgiel (22-25, 20-25, 22-25)