Tomas Pekhart zamieni Legię na Raków?

Wraz z końcem czerwca kończy mu się umowa z Legią Warszawa. Z racji, że nie zdecydowano się jej przedłużyć, Tomas Pekhart z kartą w ręku może poszukiwać nowego pracodawcy. Zainteresowanym klubem jest… Raków Częstochowa.

Taką informację podał dziś Sebastian Staszewski, dziennikarz sport.interia.pl.

REKLAMA

To wszystko składałoby się w jedną całość z bardzo prostej przyczyny – Marek Papszun lubi mieć w swoich szeregach napastników w typie Czecha. Czyli wysokich, silnych, umiejących się zastawić i przytrzymać piłkę. Wspomnieć można chociażby o Vladislavsie Gutkovskisie czy Sebastianie Musioliku. W minionym sezonie Łotysz często raził nieskutecznością, ale tak czy siak był podstawową dziewiątka częstochowian.

Co ciekawe, w ostatnim czasie Tomas Pekhart nieoczekiwanie miał otrzymać propozycję… przedłużenia wygasającej umowy z Legią. Wszystko dlatego, że czeskiego snajpera chętnie widziałby w swoim zespole Kosta Runjaić. Nowy kontrakt wiązałby się jednak z obniżką pensji, co może okazać się istotne w dalszych negocjacjach. Zwłaszcza że 32-latek ma także oferty z zagranicznych klubów, które skłonne są zapłacić mu więcej niż „Wojskowi”.

Sezon 2021/22 nie był przesadnie udany dla Pekharta; zresztą jak dla całego warszawskiego klubu. We wszystkich rozgrywkach strzelił tylko 10 goli, podczas gdy rok wcześniej został przecież królem strzelców Ekstraklasy z 22 bramkami na koncie. Był to zresztą najlepszy okres w dotychczasowej karierze Tomasa.

Po tym, jak Szymon Włodarczyk dołączył do Górnika Zabrze, Tomas Pekhart może być kolejnym graczem, który lada moment wzmocni ligowego rywala Legii.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,221FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ