Szesnaście udanych bloków polskich siatkarek — Tajlandia pokonana!

Tak, to był najlepszy mecz w wykonaniu kobiecej reprezentacji Polski w ostatnich kilkunastu miesiącach. W ataku? Świetne! W polu serwisowym? Rewelacja! W bloku?! Słów brakuje! Biało-czerwone pokonują Tajlandię w drugim meczu XIX mistrzostw świata w piłce siatkowej kobiet.

MAGDALENA STYSIAK

Dwa słowa, a tak mocne, że Tajki po tym meczu mogą mieć w nocy od nich koszmary. To był jeden z najlepszych indywidualnych występów Stysiak w biało-czerwonych barwach. Dwadzieścia sześć punktów zdobytych w trzysetowym meczu, w tym aż osiem punktowych bloków. To był koncert atakującej włoskiej Monzy!

REKLAMA

BLOKI RAZY SZESNAŚCIE

Trzy sety, szesnaście bloków, ponad pięć na set, innymi słowy paramenty, które chcielibyśmy oglądać w każdym meczu tych mistrzostw świata.

źródło: twitter/polsatsport

To była doskonała broń naszych pań. Tajki nie miały na nią pomysłu:

 • Stysiak – 8 punktowych bloków
 • Korneluk – 3 punktowe bloki
 • Obiała – 2 punktowe bloki
 • Różański – 2 punktowe bloki
 • Szlagowska – 1 punktowy blok

GÓRECKA DAŁA RADĘ!

Przed meczem były obawy, co do występu Zuzanny Góreckiej przeciwko reprezentacji Tajlandii. Po meczu?! Nie mamy prawa narzekać. Zuzanna Górecka poradziła sobie. Zdobyła kilka cennych punktów, trzymała przyjęcie i popełniała bardzo mało błędów. Dziś zasłużyła od nas na wyróżnienie, ponieważ taką Górecką chcemy oglądać zawsze:

 • Górecka vs Tajlandia: 8 punktów, 67% w ataku i 55% pozytywnego przyjęcia.

Drugi mecz i drugie zwycięstwo! Nasze panie XIX mistrzostwa świata w piłce siatkowej rozpoczynają w świetnym stylu i są na dobrej drodze, ku awansowi do kolejnej rundy mundialu.

Autor: Jakub Balcerzak

Kibiców siatkówki zapraszamy na Merytoryczne Forum Siatkarskie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
  REKLAMA
  108,067FaniLubię

  MOŻE ZACIEKAWI CIĘ