Simone Giannelli – 26-letni rozgrywający, który poprowadził Italię do sukcesów

Mając dwadzieścia sześć lat Simone Giannelli zapisał się złotymi zgłoskami na kartkach historii siatkówki w XXI wieku. Rozgrywający włoskiej Perugii kilka dni temu poprowadził swoją drużynę narodową do złota XX mistrzostw świata. W dodatku zgarnął – w pełni zasłużenie – statuetkę najbardziej wartościowego zawodnika siatkarskiego mundialu rozgrywanego w Katowicach, Lublanie oraz w Gliwicach.

Lider kadry prowadzonej przez Ferdinando De Giorgiego w zaledwie 354 dni w tym samym miejscu osiągnął jako pierwszy w XXI wieku dwa wielkie indywidualne wyróżnienia:

REKLAMA
  • Wrzesień 2021 roku reprezentacja Włoch pokonuje w Katowicach w wielkim finale mistrzostw Europy Słowenię, a nagrodę MVP otrzymuje Simone Giannelli.
  • Wrzesień 2022 roku reprezentacja Włoch pokonuje w Katowicach w wielkim finale mistrzostw świata Polskę, a nagrodę MVP otrzymuje Simone Giannelli.

Kapitan najlepszej aktualnie drużyny na świecie stał się tym samym pierwszym w XXI wieku, a drugim w historii rozgrywającym, który może pochwalić się powyższymi wyróżnieniami!

Przed 26-latkiem pochodzącym z włoskiego Bolzano osiągnął to tylko słynny Wiaczesław Zajcew. Ojciec Ivana Zajcewa na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych poprzedniego stulecia wybierany został najbardziej wartościowym zawodnikiem mistrzostw starego kontynentu oraz świata w barwach reprezentacji ZSRR:

WIACZESŁAW ZAJCEW:
▪️1978 – MVP MŚ
▪️1985 – MVP ME

SIMONE GIANNELLI:
▪️2021 – MVP ME
▪️2022 – MVP MŚ

Giannelli w trakcie polsko-słoweńskiego turnieju wyglądał doskonale

W każdym meczu brał, jak na kapitana przystało, brał odpowiedzialność za drużynę. W wielkim finale udowodnił także, że poza rozegraniem jest również świetnie zagrywającym, a także blokującym zawodnikiem.

źródło: twitter/volleyballworld

Autor: Jakub Balcerzak

Kibiców siatkówki zapraszamy na Merytoryczne Forum Siatkarskie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,066FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ