Semeniuk i Leon ze złotem Klubowych Mistrzostw Świata!

Sir Safety Susa Perugia Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka po raz pierwszy w historii wygrała Klubowe Mistrzostwa Świata 2022! W finale rozgrywanym w brazylijskim Betim, drużyna prowadzona przez byłego selekcjonera reprezentacji Andreę Anastasiego pokonała w czterech setach ligowego rywala i finalistę ostatnich dwóch edycji Ligi Mistrzów Itas Trentino trenera Angelo Lorenzettiego.

REKLAMA

Bohaterem wielkiego finału bez wątpienia był kapitan „Block Devils” Wilfredo Leon!

Przyjmujący reprezentacji Polski poprowadził swoją Perugię do historycznego złota. Leon w rywalizacji z Trentino zdobył 17 punktów i atakował ze skutecznością wynoszącą prawie 75% (13/18), co w tak ważnym meczu można uznać za wynik po prostu kosmiczny, który niewielu zawodników byłoby w stanie powtórzyć.

Nieco słabiej zaprezentował się drugi z naszych rodaków Kamil Semeniuk, który w połowie premierowej partii został zmieniony przez przyjmującego reprezentacji Ukrainy Ołeha Plotnickiego.

Na pochwałę za wielki finał Klubowych Mistrzostw Świata zasługuje również trener Perugii Andrea Anastasi. Były szkoleniowiec m.in Trefla Gdańsk oraz Projektu Warszawa znakomicie rozgrywał najważniejsze spotkanie na brazylijskim turnieju. Zmiany powyżej już wymienionego Ołeha Plotnickiego oraz Jesúsa Herrery odmieniły postawę Perugii, która w pierwszym secie była tylko tłem dla świetnie grającej ekipy z Trydentu.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem Klubowych Mistrzostw Świata wybrany został rozgrywający drużyny zarządzanej przez Gino Sirciego, który na przełomie niespełna 15 miesięcy zgarnął nagrodę najbardziej wartościowego zawodnika Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata oraz właśnie Klubowych Mistrzostw Świata.

Natomiast w drużynie marzeń całego turnieju znalazł się kapitan Wilfredo Leon, który przez cały turniej prezentował doskonałą dyspozycję.

źródło: twitter/SIRVolleyPG

Dla Perugii, to drugie w tym sezonie złoto. Wcześniej, na początku listopada, ekipa Anastasiego wygrała Superpuchar Włoch, a teraz niespełna 50 dni później sięgnęła po tytuł najlepszej drużyny na świecie.

ITAS TRENTINO 1 vs 3 SIR Safety SUSA Perugia
(25-20, 23-25, 25-27, 19-25)

▪️Trentino Itas: Kaziyski 16, Nelli 0, Dzavoronok 3, Michieletto 19, Sbertoli 1, Laurenzano (L), Lavia 8, Podrascanin 9, Lisinac 2.
____
▪️SIR Safety SUSA Perugia: Giannelli 4, Herrera 9, Rychlicki 6, Leon 17, Piccinelli (L), Russo 9, Colaci (L), Flavio 6, Semeniuk 1, Plotnytskyi 15, Cardenas 0.

DREAM TEAM KMŚ 2022:

R: Simone Gianelli
A: Matej Kazijski
P: Alessandro Michieletto
P: WILFREDO LEON
Ś: Marco Podrascanin
Ś: Flavio Gaulberto
L: Lucas De Deus
___
MVP: Simone Gianelli

Autor: Jakub Balcerzak

REKLAMA

Kibiców siatkówki zapraszamy na Merytoryczne Forum Siatkarskie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,603FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ