Ruch Chorzów zatrzyma Chorwata? Konkurentem inny pierwszoligowiec

Kto będzie bronił bramki Ruchu Chorzów w sezonie 2024/25? Niebiescy podpisali już umowę z rezerwowym bramkarzem Widzewa Łódź – Jakubem Szymańskim. Wiemy także, że drużynę opuści Michał Buchalik. Wciąż niejasna jest jednak przyszłość Dante Stipicy, ostatnio wypożyczonego z Pogoni Szczecin. Wydaje się oczywiste, że zatrzymanie chorwackiego golkipera stawiałoby go w roli głównego kandydata do gry w pierwszym składzie. Według doniesień medialnych, Stipica ma inną ofertę…

Scenariusz z powrotem do Szczecina jest praktycznie niemożliwy, szczególnie po angażu Krzysztofa Kamińskiego. Portowcy nie potrzebują Dante Stipicy, który swego czasu został przecież odsunięty od pierwszej drużyny, a wcześniej doznał tajemniczego urazu na treningu, na co skarżył się w mediach społecznościowych. Chorwat ma jednak umowę do końca czerwca 2026 roku. W grudniu ubiegłego roku słyszeliśmy, że dostał zielone światło na poszukiwanie nowego klubu, ale zamiast transferu definitywnego, stał się bohaterem wypożyczenia do Ruchu Chorzów. Mimo kilku solidnych występów w rundzie wiosennej, Portowcy nie zmienili zdania i najchętniej pozbyliby się 33-latka. Jak donosi Karol Bugajski z Przeglądu Sportowego Onet, Chorwat znalazł się na celowniku Wisły Płock.

REKLAMA

Stipica pogodzony z grą w pierwszej lidze?

Skoro w grę wchodzi Wisła Płock, to oczywistym rozwiązaniem powinno być także przedłużenie współpracy z Ruchem Chorzów. Na podobnych zasadach jak ostatnio czyli w formie czasowego wypożyczenia (może np. z opcją transferu definitywnego po rozegraniu konkretnej liczby spotkań?). Z całym szacunkiem, ale Wisła Płock nie wydaje się silniejszym zespołem od Niebieskich. Jeśli Stipica jest zainteresowany grą na zapleczu Ekstraklasy, to czemu nie w Chorzowie? Tym bardziej, że trener Janusz Niedźwiedź miał ostatnio okazję przekonania się o jego sporych atutach, a śląski klub powinien być w kolejnym sezonie jednym z głównych kandydatów do awansu. Dante Stipica uchodził swego czasu za jednego z najlepszych bramkarzy Ekstraklasy. Oczywiście, ma za sobą zniżkę formy, jednak nadal powinien gwarantować solidny poziom. Jeśli Ruch Chorzów ma szansę dalszej współpracy, warto iść tą drogą.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,221FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ