Resovia z medalem po 7 latach przerwy. Znamy końcową tabelę PlusLigi 2022/2023!

Asseco Resovia Rzeszów pokonała Aluron CMC Wartę Zawiercie 3-0 i zdobyła brązowy medal PlusLigi mężczyzn. Jak wygląda finałowa klasyfikacja drużyn w sezonie 2022/2023?

Pięć spotkań o brąz!

Rywalizacja w parze Aluron — Resovia rozpoczęła się od sensacyjnej porażki rzeszowian na własnym terenie. Po zaciętym pojedynku zawiercianie pokonali faworyzowany Rzeszów 3-2. Kolejne dwa spotkania to już zdecydowana przewaga Resovii. Po wygranej na wyjeździe 3-1, drużyna Giampaolo Medeiego wróciła na właściwe tory i bardzo pewnie rozgromiła u siebie Jurajskich Rycerzy bez straty seta (3-0). Warta nie poddała się i w fenomenalnym stylu wygrała na własnym terenie z Rzeszowem. W sobotnim spotkaniu Zawiercie odrobiło stracone wcześniej dwa sety i doprowadziło do tie-breaka, w którym byli niemal bezbłędni (15-9). Wszystko miało rozstrzygnąć się we wtorek w hali Podpromie.

Decydujące starcie

Pierwsza partia to festiwal błędów i niewykorzystanych akcji po obu stronach. Widoczne zmęczenie i stres nie przeszkodziły jednak gospodarzom w wyjściu na prowadzenie (25-23). Kolejna odsłona meczu to już pogrom i rozsypana gra Warty. Głównym katem zawiercian okazał się Amerykanin — Defalco. Kapitalne zagrywki i silne, a także techniczne wykończenia akcji pogrążyły Aluron (25-13). Jurajscy Rycerze wrócili do gry dopiero w 3. secie. Prowadzili kilkoma punktami i wydawało się, że wrócą do meczu (16-19). Niestety, zawiercianie stanęli, co bezlitośnie wykorzystała Resovia i ostatecznie to ona wygrała 25-21. W serii Rzeszów triumfuje 3-2.

źródło: twitter/Jakub110Jakub

Nieobronione podium

W zeszłym sezonie na najniższym stopniu podium stanęło Zawiercie, które pokonało PGE Skrę Bełchatów. Aluron nie obronił trzeciego miejsca, ale wyrównał osiągnięcie z sezonu 2018/2019, kiedy to także zajęli 4. miejsce. Wówczas ulegli oni Jastrzębskiemu Węglowi. Po całkiem udanym sezonie w Lidze Mistrzów tym razem Jurajscy Rycerze spróbują swoich sił w Pucharze CEV.

Powrót do ścisłej czołówki

Dla Asseco Resovii Rzeszów, wywalczony dzisiaj brązowy medal to powrót na podium po prawie 7 latach przerwy! Ostatni raz w ścisłej czołówce tabeli znaleźli się w sezonie 2015/2016. Zajęli wtedy 2. miejsce, przegrywając w finale z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Można więc wnioskować, iż zaczyna się odbudowa renomy zespołu Pasiaków. Wywalczone dzisiaj 3. miejsce najprawdopodobniej oznacza, iż siatkarska Liga Mistrzów wróci do Rzeszowa! Ostatnie spotkanie najwyższej klasy rozgrywkowej miało tam miejsce 15 marca 2017 roku, kiedy to Resovia uległa włoskiej Modenie 2-3.