Relevo: PSG jest zainteresowane transferem Marco Asensio

Jak podają Sergio Santos i Matteo Moretto z portalu Relevo.com PSG jest zainteresowane sprowadzeniem do siebie Marco Asensio. Klub z Paryża wyraził nawet chęć transferu piłkarza jeszcze zimą. Taka opcja została jednak z miejsca odrzucona przez Real Madryt, który ma w planach przedstawienie Hiszpanowi nowego kontraktu. W przeciwnym razie będzie on mógł odejść za darmo latem. W takim wypadku PSG ma walczyć o podpis skrzydłowego.

Asensio latem wygasa kontrakt z Realem Madryt, a wciąż brak porozumienia co do jego przedłużenia

Królewscy dawali sobie czas, aby zobaczyć, jak będzie prezentował się Hiszpan w nowym sezonie. Według Carlo Ancelottiego Asensio nadal jest ważnym zawodnikiem pierwszego składu. Jego minuty na boisku w trwającej kampanii są jednak mocno ograniczone, a dodatkowo nie jest on zbyt często uwzględniany w wyjściowej jedenastce. Sam zawodnik ma w pierwszej kolejności brać pod uwagę ofertę z jego obecnego klubu. Dodatkowo głównym aspektem mają nie być kwestie finansowe, a sportowe i bycie ważną częścią projektu. Póki co brakuje jakichkolwiek oficjalnych informacji w sprawie nowej umowy. Mówi się jednak, że Florentino Perez jest gotowy złożyć Hiszpanowi propozycję kontraktu, ale jej warunki finansowe na pewno nie będą tak dobre, jakie mogłyby zaoferować mu inne kluby. Ostateczna decyzja ma jednak zależeć od samego zawodnika.

REKLAMA

PSG szuka zawodnika o tym profilu

Po odejściu Pablo Sarabii w kadrze PSG zwolniło się jedno miejsce. Asensio miałby spełniać oczekiwania klubu z Paryża, a dodatkowym plusem jest jego sytuacja kontraktowa. Paryżanie skontaktowali się nawet z agentem Hiszpana, Jorge Mendesem, aby przeanalizować możliwość sprowadzenia zawodnika jeszcze zimą. Byliby nawet gotowi na negocjacje w kwestii sumy transferu. Portugalczyk o zakusach ze strony PSG poinformował Real Madryt, którego jednak odpowiedź była klarowna: nie wysłuchają zimą żadnej oferty za Asensio. Potwierdzałoby to, że Los Blancos szykują się do złożenia Hiszpanowi oferty nowego kontraktu.

Priorytetem Asensio jest pozostanie w Realu Madryt, ale jeżeli stanowisko klubu będzie odmienne, to jest on gotowy na wysłuchanie ofert od innych klubów. Hiszpan nie chce jednak czekać z decyzją o swojej przyszłości do samego końca sezonu. Kluczowe w tym przypadku będą najbliższe tygodnie. Real Madryt będzie miał bardzo napięty terminarz, z meczami niemal co 3 dni. Czynnikiem decydującym będzie rola, jaką Asensio będzie pełnił w drużynie w tym okresie. Poza PSG zainteresowane Asensio mają być też kluby z Anglii i Włoch. Kilka z nich miało nawet poinformować Hiszpana, że byłby on kluczowym zawodnikiem w zespole. Póki co jednak to Real Madryt ma pierwszeństwo w rozmowach.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,220FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ