Powoli w górę tabeli. Olympique Lyon zwycięża w trudnym meczu

Olympique Lyon, jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych drużyn we Francji, musi mierzyć się z wysokimi oczekiwaniami kibiców i ekspertów. W sezonie 2023/24 graczom prowadzonym przez Pierre’a Sage nie udaje się jednak zdobywać wielu punktów, co skutkuje bardzo niską pozycją w ligowej tabeli. W utrzymanie w elicie pomagają jednak wierzyć mecze takie jak dzisiejszy – niezbyt ekscytujące, ale rozegrane odpowiedzialnie i dobrze taktycznie.

Bezowocna dominacja OM

REKLAMA
źródło: ELEVEN SPORTS PL w serwisie X

Pierwsza połowa meczu (poza powyższym wydarzeniem z 3. sekundy) nie była szczególnie ciekawa. Brakowało goli, akcji, a przede wszystkim walki. Wszystko dlatego, że przez długi czas atakowała tylko jedna drużyna. Marsylczycy rozgrywali piłkę, a OL nie przeszkadzało, dopóki ich przeciwnicy nie zbliżali się niebezpiecznie blisko do ich bramki. Było to przyczyną dużej przewagi OM w posiadaniu piłki, która jednak w żaden sposób nie przełożyła się na groźne okazje. Olympique Marsylia oddał w 1. połowie zaledwie 3 strzały. Z kolei Olympique Lyon, gdy już był przy piłce, sprawiał sporo zagrożenia. W pierwszej odsłonie spotkania gospodarze oddali 8 strzałów, a jeden z nich przy odrobinie szczęścia i niefrasobliwości obrońców rywali wpadł do bramki.

Spore emocje, słaba skuteczność

W drugiej części meczu działo się nieco więcej, ale wynik nie ulegał zmianie. Poprawie uległa gra OM. Posiadanie piłki pozostawało bowiem na podobnym poziomie, ale Les Olympiens do klepania w środku pola dołożyli także więcej polotu umożliwiającego przełamywanie zasieków obronnych gospodarzy. Wszystkie starania marsylczyków nie przyniosły jednak gola, choć momentami było naprawdę blisko. Sporo groźnych strzałów było blokowanych, a w paru sytuacjach brakowało odrobiny koncentracji lub lepszego zrozumienia między graczami ofensywnymi. Ostatecznie Olympique Lyon wyszarpał zwycięstwo, dzięki czemu zdobywa niezwykle cenne punkty poprawiające sytuację w walce o utrzymanie w Ligue 1. Na konto graczy z Lyonu wpadają ważne punkty, dzięki którym drużyna zyskuje 3 „oczka” przewagi nad miejscem zagrożonym spadkiem.

Olympique Lyon 1:0 Olympique Marsylia (Alexandre Lacazette 37′)

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,517FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ