Polska wygrywa historyczny konkurs duetów!

Reprezentacja Polski w składzie Dawid Kubacki i Piotr Żyła zwyciężyła pierwszy w historii Pucharu Świata konkurs duetów. Podium uzupełnili Austriacy i Japończycy.

Nowość w Pucharze Świata

Na starcie pierwszego konkursu duetów stanęło 13 reprezentacji. Rywalizacja odbywała się w trzech seriach. Do drugiej odsłony awansowało 12 drużyn, a do trzeciej 8 zespołów. Premierowa seria skoków przyniosła prowadzenie Austriakom, którzy drugich Polaków wyprzedzali o ponad 11 punktów. Na trzeciej pozycji plasowali się Japończycy. Na ostatniej pozycji sklasyfikowano Rumunów i to oni odpadli z zawodów. Po drugiej serii zmieniła się znacząco kolejność w tabeli. Na pierwsze miejsce awansowali Polacy, drugą pozycję zajmowali Niemcy, a niezmiennie na trzeciej lokacie byli Japończycy. Z dalszej rywalizacji odpadły reprezentacje Kazachstanu, USA, Estonii i Włoch.

źródło: twitter/Eurosport_PL

Historyczne zwycięstwo

W finałowej serii Polacy przypieczętowali zwycięstwo. Najpierw Piotr Żyła powiększył przewagę do ponad 15 punktów, a kropkę nad i postawił Dawid Kubacki. Ostatecznie drugich Austriaków wyprzedzili o 13,2 pkt. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Japończycy. Polacy zostali historycznymi zwycięzcami pierwszego w dziejach Pucharu Świata konkursu duetów. Jest to bardzo dobry prognostyk przed niedzielnymi zawodami, bowiem w sobotnich zawodach indywidualnych skoki Biało-czerwonych nie wyglądała tak dobrze.

Skoki na amerykańskiej ziemi zakończy niedzielny konkurs indywidualny o godzinie 16 polskiego czasu.