Polska czy USA? Kto zagra w półfinale siatkarskich mistrzostw świata?

Coraz bliżej decydujących rozstrzygnięć na XX mistrzostwach świata w piłce siatkowej mężczyzn rozgrywanych w Polsce i na Słowenii. Na placu boju o medale mundialu zostało zaledwie osiem ekip, które dziś i jutro zmierzą się w ćwierćfinałach.

Czego możemy się spodziewać, kto pojedzie na weekend do Katowic? Czas na nasze typy na nadchodzące mecze.

REKLAMA

FRANCJA POKONA WŁOCHY

Choć dwa dni temu męczyli z Japonią oraz stracili Kevina Tillie, to naszym zdaniem w tym starciu powinno obejść się bez niespodzianki. Francja na mundialu gra nierówno i to warto podkreślić. Po słabym meczu z Niemcami, przyszedł hitowy z obu stron ze Słowenią, następnie kameruński spacer i japońskie męki, o które o mały włos nie zakończyły się tragicznie dla mistrzów olimpijskich… Mimo to drużyna Andrea Gianiego jest faworytem tego pojedynku. Naszym zdaniem „Trójkolorowi” mają więcej argumentów, niż aktualni mistrzowie Europy, którzy tak jak Francja na tym mundialu jeszcze nie przegrali! Włoska siła tego mundialu? Bez dwóch zdań trydencki duet Lavia – Michieletto, który w każdym spotkaniu musi grać pierwsze skrzypce. U triumfatora ostatniej VNL? Genialny Ngapeth! Czego się spodziewamy? Czterech setów, wyrównanego starcia, geniuszu Ngapetha i awansu reprezentacji Francji do strefy medalowej XX mistrzostw świata.

HISTORYCZNY AWANS SŁOWENII

W tym starciu każdy inny wynik niż awans Słowenii do półfinału mistrzostw świata moglibyśmy uznać za sensację. Czy Ukrainę stać na awans? Oczywiście, grać potrafią, co pokazali w rywalizacji z Holandią. Czy Słowenia to faworyt tego meczu? Bez dwóch zdań! Podopieczni Gheorgha Cretu piszą na tym mundialu swoją piękną historię. Rumuński szkoleniowiec obudził słoweńską armię, która jeszcze kilka tygodni temu podczas Ligi Narodów nie pokazywała nic nadzwyczajnego, tymczasem niespełna dwa miesiące po tym turnieju gospodarz mundialu we własnych czterech ścianach może dziś dokonać czegoś historycznego i tego właśnie się spodziewamy – awansu Słowenii do strefy medalowej XX mistrzostw świata.

REWANŻ ZA TOKIO

Jeszcze kilka tygodni temu moglibyśmy mieć problem ze wskazaniem Brazylii w gronie faworytów do medalu. Sporo kontuzji, napięta atmosfera na linii trener – kibice & dziennikarze i wiele wiele innych problemów. Tymczasem „Canarinhos” po raz kolejny udowodnili, że w tym sporcie w XXI wieku są w gronie najlepszych z najlepszych. Cztery zwycięstwa, coraz lepsza dyspozycja i szansa na rewanż za bardzo bolesne Tokio. Argentyńczycy mundial rozpoczęli aż od trzech tie breaków, rzutem na taśmę wywalczyli awans do fazy pucharowej, a teraz mają szanse napisać kolejną piękną historię i po czterdziestu latach zdobyć medal mundialu. Kto faworytem pięćset sześćdziesiątej ósmej rywalizacji na linii Brazylia vs Argentyna? Według nas mimo wszystko ci pierwsi. Brazylia odżyła, Brazylia mimo problemów gra dobrze, uraz Rezende i gra Fernando – o dziwo – odmieniła dyspozycję ekipy Dal Zotto i naszym zdaniem po pięknym meczu w derbach Ameryki Południowej awans wywalczy aktualny wicemistrza świata.

POLSKA POKONA STANY ZJEDNOCZONE!

Naszym zdaniem jest to co najmniej przedwczesny półfinał tego turnieju. Takie drużyny powinny walczyć w tym zestawieniu już o medale, tymczasem jeden z wielkich faworytów jutro pojedzie do domu… Biało-czerwoni na tym mundialu? Od zwycięstwa do zwycięstwa z dyspozycją godną mistrza świata. Amerykanie? Sporo problemów, ale to nadal wielki zespół! Kto faworytem w pojedynki dwóch wspaniałych? Naszym zdaniem reprezentacja Polski! Podopieczni Nikoli Grbicia grają naprawdę bardzo dobrze. Problemy z Bolonii zostały zneutralizowane. A to co nas najbardziej męczyło, czyli przyjęcie stało się na tym turnieju zmorą drużyny Johna Sperawa. Pierwszy mecz mimo, że u rywala bez lidera i arcymistrza Micah Christensona powinien nas wszystkich zbudować. Dać nam pewność siebie, że skoro udało się raz to i drugi również jest realny! Koniec końców? Nie zdziwi nas pięć setów i końcowy triumf reprezentacji Polski.

Reasumując? W półfinale XX mistrzostw świata, według nas powinniśmy zobaczyć reprezentację Polski, Francji, Słowenii oraz Brazylii!

Autor: Jakub Balcerzak

Kibiców siatkówki zapraszamy na Merytoryczne Forum Siatkarskie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,868FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ