PILNE: Szymon Marciniak sędzią głównym finału Ligi Mistrzów!

Coś niesamowitego. Szymon Marciniak został przedstawiony jak arbiter główny finału Ligi Mistrzów. Kilka miesięcy temu polski sędzia poprowadził finał Mistrzostw Świata w Katarze pomiędzy Argentyną a Francją, a teraz czeka go najbardziej prestiżowe spotkanie w piłce klubowej – starcie Manchesteru City z Interem 10. czerwca w Stambule.

Renoma najwyższej klasy

Niemalże równo pół roku temu zachwycaliśmy się występem Szymona Marciniaka w finale Mistrzostw Świata. Polski arbiter wraz z asystentami Pawłem Sokolnickim i Tomaszem Listkiewiczem spisali się na medal. Na całym świecie mówiło się o wielkim kunszcie sędziowskim polskiej ekipy, a Marciniak dostawał gratulacje od legendarnego Pierluigiego Coliny. To już wtedy był sędziowski Mount Everest i potencjalnie najważniejszy moment w karierze 42-latka i jego towarzyszy.

Tymczasem kilka miesięcy później dzieje się rzecz niewyobrażalnie piękna dla polskiego sportu. Szymon Marciniak, który dopiero co prowadził ćwierćfinał Ligi Mistrzów Napoli – Milan oraz półfinał Manchester City – Real Madryt, został wyznaczony do poprowadzenia również finału najbardziej prestiżowych rozgrywek w piłce klubowej. Rzecz absolutnie niesłychana, zjawiskowa. To dopiero drugi taki przypadek w historii piłki nożnej, kiedy dany arbiter dostępuje przywileju prowadzenia zarówno finału MŚ jak i LM. Pierwszym sędzią, który tego dokonał, był Howard Webb w 2010 roku.

Zrobić dobrą robotę i spełnić kolejne marzenie

Finał Ligi Mistrzów odbędzie się pod nadzorem szerokiego składu polskich sędziów. Tak prezentuje się lista członków komitetu sędziowskiego wydzielonych do tego spotkania:

  • sędzia główny – Szymon Marciniak
  • sędziowie asystenci – Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz
  • sędzia techniczny – Istvan Kovacs (Rumunia)
  • sędzia rezerwowy – Vasile Florin Marinescu (Rumunia)
  • sędzia VAR – Tomasz Kwiatkowski
  • asystent VAR – Bartosz Frankowski
  • wsparcie VAR – Marco Fritz (Niemcy)

Szymon Marciniak znany jest z poświęcenia dla swojej pracy. To człowiek bardzo sumienny, rzeczowy, oddany zawodowi oraz kolegom z zespołu. Tak więc w hierarchii 42-latka świadomość o spełnieniu jednego z marzeń w karierze sędziego schodzi na drugi plan. Priorytetem jest bowiem wykonać kawał dobrej roboty w trakcie niezwykle ważnego meczu, a dopiero potem przyjdzie czas na świętowanie kolejnego sukcesu polskiego zespołu sędziowskiego. Choć dla nas – fanów piłki – „Team Marciniak” to już w tej chwili duma w sferze polskiego sportu.

REKLAMA
Marek
Marek
Entuzjasta piłki nożnej, kibic FC Barcelony. Piszę na temat futbolu w Hiszpanii, Włoszech czy Anglii. Lubię piłkę widowiskową i atrakcyjną - pełną ekspresji i autentycznej radości z gry. W ekipie Mistrzów dzielę się zarówno swoimi spostrzeżeniami ściśle związanymi z piłką, jak i wszelkimi historiami dziejącymi się wokół sportu. Gwarantuję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie - od szczegółowych, merytorycznych analiz po luźne, maksymalnie subiektywne i spontaniczne treści, których nie można zamknąć w żadnych ramach. Mes que un Futbol!
PODOBNE
REKLAMA
105,223FaniLubię
10,505ObserwującyObserwuj
583ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ