Piłka ręczna: Drugie zwycięstwo nad Argentyną

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej spotkała się dziś w Legionowie z Argentyną. Biało-czerwoni pokonali przeciwnika 34:26. To kolejny etap przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy.

Kadra polskich szczypiornistów zamyka rok przygotowaniami do Mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w styczniu. W tym celu w Legionowie zorganizowano dwa spotkania towarzyskie z reprezentacją Argentyny. Kilka dni temu nasi gracze pokonali rywala 27:26, a w piątkowy wieczór mieli kolejną szansę, aby w pozytywnych nastrojach zakończyć zgrupowanie.

Mecz otworzyła bramka Czaplińskiego, który rzutem ze skrzydła dał naszej drużynie prowadzenie. Spotkanie toczyło się dość długo  obrazie wymian gol za gol, ale później przewagę zaczęli budować nasi szczypiorniści. Gra toczyła się pod dyktando Polaków, którzy prezentowali lepszy poziom gry od Argentyńczyków. U biało-czerwonych nie zawodziła skuteczność, dzięki której nasi gracze podwyższali wynik spotkania. Świetnie radzili sobie Czapliński, Szyszko i Urbaniak. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:13.

Po przerwie obraz spotkania nie uległ zbytnio zmianom. Argentyńczycy nie byli w stanie odebrać naszym piłkarzom zwycięstwa i druga połowa zakończyła się identycznym wynikiem co druga. W efekcie drugi mecz towarzyski zakończył się zwycięstwem naszych 34:26. Reprezentacja Marcina Lijewskiego powróci do gry 4 stycznia. Wówczas spróbujemy swoich sił w starciu z Hiszpanią w ramach  towarzyskiego turnieju w Granollers.

Polska — Argentyna 34:26 (17:13)

Polska: Kornecki, Skrzyniarz, Morawski – Przytuła, Daszek, Jędraszczyk, Walczak, Bis, Sićko, Paterek, Pietrasik, Ossowski, Powarzyński, Syprzak, Kosmala, Szyszko, Urbaniak, Czapliński

Argentyna:  Bar, Villarreal – Bono, Barcelo, Jung, Benacedo, Canete, Lombardi, Carro, Saco, Martinez, Cangiani, Mourino, Fischer, Goux, Moyano

Autor tekstu: Natalia Łodzińska