OFICJALNIE: Waldemar Fornalik trenerem Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin poinformowało w komunikacie prasowym o zatrudnieniu nowego trenera. Szkoleniowcem ekipy Miedziowych zgodnie z oczekiwaniami został Waldemar Fornalik. 59-letni były selekcjoner reprezentacji Polski parafował umowę, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku.

źródło: twitter/ZaglebieLubin

Fornalik nadzieją dla Zagłębia

Proces wyboru trenera był przez nas dokładnie zaplanowany i zrealizowany. Rozmawialiśmy z kilkoma kandydatami, chcąc poznać ich koncepcje na zespół, na jego rozwój, styl gry czy kwestie wprowadzania młodzieży. Wszyscy byliśmy zgodni co do jednego – Zagłębie stać na zdecydowanie więcej. Jestem bardzo zbudowany poziomem wszystkich spotkań. Naszym numerem jeden na liście od początku był trener Waldemar Fornalik. Doskonale znamy jego atuty. Ma znakomity warsztat szkoleniowy, ogromne doświadczenie i autorytet. Wraz z nowym szkoleniowcem do klubu dołączą również jego stali współpracownicy, którzy wzmocnią nasz sztab. Cieszy mnie, że trener Fornalik widzi w Zagłębiu podobny potencjał, który dostrzegamy jako zarząd. Nasz cel na rundę wiosenną jest jasny – grać dużo lepiej i punktować dużo lepiej, by skończyć sezon w górnej części tabeli. Nasza filozofia polegająca na wprowadzaniu wychowanków z akademii i ich rozwoju z pewnością się nie zmieni, chcemy jednak, by nowy szkoleniowiec odpowiednio zbilansował zespół, bo wiele oczekujemy od doświadczonych graczy, którzy powinni być liderami.

Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michał Kielan

Waldemar Fornalik od wielu lat uważany jest za jednego z najlepszych ligowych trenerów, a zdobycie tytułu mistrzowskiego z Piastem Gliwice pokazuje, że potrafi zarządzać zespołami. Oczywiście, w ostatnim czasie gra Piastunek daleka była od oczekiwań, stąd ryzykowane rozstanie z autorem największego sukcesu w dziejach klubu. Czy działacze z Gliwice podjęli słuszną decyzję żegnając sprawdzonego trenera? Wydaje się, że Piast po zmianie szkoleniowca nie zaczął nagle grać lepiej. Z kolei sam Fornalik nie zamierzał długo czekać na oferty pracy i stosunkowo szybko skusił się na propozycję z Lubina. Zagłębie w ostatnich latach uchodziło za klub z ogromnym potencjałem a zarazem nieproporcjonalnie słabymi wynikami. Były selekcjoner ma być tą osobą, która tchnie nowego ducha w zespół.

Bardzo dziękuję władzom klubu za podjętą decyzję i tym samym za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Liczę, że nasza wspólna praca doprowadzi do tego, że wszyscy ludzie związani z Zagłębiem Lubin będą usatysfakcjonowani.

Waldemar Fornalik
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,317FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ