OFICJALNIE: Toni Kroos ogłosił zakończenie kariery!

Nieoczekiwaną, żeby nie napisać sensacyjną, decyzję ogłosił lider Realu Madryt oraz reprezentacji Niemiec – Toni Kroos. 34-letni pomocnik wbrew wcześniejszym doniesieniom zdecydował się zakończyć swoją karierę piłkarską po nadchodzących Mistrzostwach Europy. Zapowiadana nowa umowa, jaką legendzie klubu oferowali działacze Królewskich, nie wejdzie w życie, a finał Ligi Mistrzów przeciwko Borussii Dortmund będzie zarazem pożegnaniem Kroosa z Realem Madryt.

17 lipca 2014 roku – dzień mojej prezentacji w Realu Madryt, dzień, który zmienił moje życie. Moje życie jako piłkarza – ale przede wszystkim jako człowieka. To był początek nowego rozdziału w największym klubie na świecie. Po 10 latach, wraz z końcem sezonu, ten rozdział dobiegł końca. Nigdy nie zapomnę tego bezczelnie udanego czasu! Chciałbym szczególnie podziękować wszystkim, którzy przyjęli mnie z otwartym sercem i zaufali mi. Ale szczególnie chciałbym podziękować wam, drodzy Madridistas, za waszą sympatię i miłość od pierwszego do ostatniego dnia.

REKLAMA

Jednocześnie ta decyzja oznacza, że moja kariera aktywnego piłkarza zakończy się tego lata po mistrzostwach Europy. Jak zawsze mówiłem: Real Madryt jest i będzie moim ostatnim klubem. Jestem szczęśliwy i dumny, że w moim umyśle znalazłem odpowiedni moment na podjęcie decyzji i że mogłem ją podjąć samodzielnie. Moją ambicją zawsze było zakończenie kariery na najwyższym poziomie. Od teraz jest tylko jedna myśl przewodnia: a por la 15!!! HALA MADRID Y NADA MAS! – napisał Niemiec w swoich mediach społecznościowych.

Kroos reprezentuje barwy Realu Madryt od 2014 roku

Do dzisiaj rozegrał w hiszpańskiej drużynie 463 spotkania, w których zdobył 28 goli i zanotował 98 asyst. Jego piłkarska gablota w trakcie występów w zespole Królewskich wzbogaciła się o 4 trofea Ligi Mistrzów, a także 5 tytułów Klubowego Mistrza Świata, 4 mistrzostwa Hiszpanii oraz Puchar Króla, 4 Superpuchary Hiszpanii i 4 Superpuchary Europy. Odejście Niemca na piłkarską emeryturę niewątpliwie zamknie pewien rozdział w historii Realu Madryt.

Los Blancos doskonale zdawali sobie sprawę, że nic nie będzie wiecznie trwać. W 2023 roku z klubem pożegnał się Casemiro, teraz koniec kariery ogłosił Kroos, a wciąż nie wiadomo co z Luką Modriciem. W klubie nie czekali jednak na ostateczny koniec tercetu CKM i już wcześniej rozpoczęli proces wymiany pokoleniowej. Środek pola Realu Madryt wydaje się być obecnie na tyle silnie obsadzony, że odejście Kroosa nie zwiastuje kryzysu. A to i tak po wyśmienitym sezonie Niemca, po którym śmiało możemy klasyfikować go w czołówce graczy na swojej pozycji.

Brak weterana z pewnością będzie odczuwalny w szatni, która straci jednego z liderów i najbardziej doświadczonych zawodników. Nie ma jednak wątpliwości, że przez ostatnie lata Kroos miał ogromny wpływ na rozwój młodych piłkarzy przychodzących do Realu Madryt. Odcisnął swoje piętno na klubie i ostatecznie odchodzi na własnych zasadach, będąc na samym szczycie, spinając swoją karierę finałem Ligi Mistrzów, a nie rezygnując z przymusu z powodu nienadążania za współczesnym futbolem. Z pewnością zasługuje przy tym na miejsce wśród największych legend Realu Madryt.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,221FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ