OFICJALNIE: Kylian Mbappe ogłosił odejście z PSG!

Kylian Mbappe potwierdził swoją decyzję o odejściu z PSG. Jeden z najlepszych piłkarzy świata za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie, na którym przyznaje, że z końcem sezonu 2023/24 opuści paryską drużynę.

REKLAMA

Mbappe uciął medialne plotki

Cześć wszystkim, tu Kylian. Chciałem coś Wam ogłosić. […] chciałbym Wam wszystkim ogłosić, że to mój ostatni rok w Paris Saint Germain. Nie przedłużę kontraktu i przygoda dobiegnie końca za kilka tygodni. W niedzielę rozegram swój ostatni mecz na Parc de Princes. To wiele emocji, wiele lat, w których miałem szansę i wielki zaszczyt być członkiem największego francuskiego klubu. Jednego z największych na świecie. To pozwoliło mi przybyć tutaj, zdobyć pierwsze doświadczenie w klubie z dużą presją, rozwijać się jako zawodnik, oczywiście będąc u boku jednych z najlepszych w historii, poznać wielu ludzi, rozwijać się również jako człowiek. Z całą chwałą i błędami, które popełniłem. Przede wszystkim chcę podziękować kolegom z drużyny, których miałem. Podziękować wszystkim trenerom, Unaiowi Emery’emu, Thomasowi Tuchelowi, Mauricio Pochettino, Christophe’owi Galtierowi i Luisowi Enrique — oznajmił Kylian Mbappe.

źródło: Kylian Mbappé on X

Pomimo całego tego szumu medialnego, który czasami otacza klub, są prawdziwi miłośnicy, którzy chcą go chronić i sprawić, by błyszczał. Wspaniale jest wiedzieć, że dzięki tym wszystkim ludziom ten klub jest w dobrych rękach. To trudne i nigdy nie myślałem, że tak trudno będzie to ogłosić i opuścić mój kraj, Francję, Ligue 1, mistrzostwa, które zawsze znałem. Myślę jednak, że po siedmiu latach potrzebuję nowego wyzwania — dodał Francuz, nie potwierdzając doniesień o podpisaniu kontraktu z Realem Madryt.

Kylian Mbappe reprezentował barwy PSG od 2017 roku. W barwach paryskiej drużyny zdobył dotychczas 255 trafień w 306 spotkaniach. Sześciokrotnie zdobywał mistrzostwo Francji, jednak nie potrafił poprowadzić drużyny do wymarzonego zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Wydaje się, że chęć walki o trofeum Champions League jest jednym z motywatorów chęci zmiany klubu. Czy rzeczywiście nowym pracodawcą Mbappe będzie Real Madryt? Wydaje się, że czeka nas jedynie oficjalne potwierdzenie wielkiego hitu transferowego.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ