OFICJALNIE: Jacek Magiera zostaje w Śląsku Wrocław

Jacek Magiera w przyszłym sezonie pozostanie trenerem wrocławian. O przedłużeniu kontraktu poinformowały klubowe media. Nowa umowa 46-latka będzie obowiązywała do 2025 roku.

Od momentu zakończenia rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, przyszłość Śląska Wrocław oraz samego Jacka Magiery niejednokrotnie była tematem dyskusji. Sporą niewiadomą było czy szkoleniowiec skusi się na przedłużenie kontraktu z klubem. W dodatku pojawiały się pogłoski o zainteresowaniu usługami trenera przez pierwszoligową Stal Rzeszów. Ostatecznie pomimo zawirowań związanych z ewentualną sprzedażą Wojskowych prywatnemu inwestorowi, 46-latek poprowadzi zespół w przyszłym sezonie.

Jacek Magiera przejął drużynę w momencie, gdy liczyło się tylko jedno – utrzymać Śląsk w Ekstraklasie. Wykonał to zadanie, a ponadto w każdym kolejnym meczu zespół pod jego wodzą grał znacznie lepiej. Potwierdził tym samym, że nawet w tak krótkim czasie potrafi wykorzystać potencjał naszych zawodników. Uznaliśmy, że przedłużenie współpracy jest w tym momencie naturalnym krokiem” – podkreślił Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Przypomnijmy, że 46-latek powrócił na ławkę trenerską w kwietniu po zwolnieniu Ivana Djurdjevica. Pomimo bardzo trudnej sytuacji zespołu, udało mu się sprawić, że wrocławianie pozostali w Ekstraklasie. W sześciu meczach pod wodzą byłego trenera Legii Warszawa drużyna zdobyła siedem punktów oraz co najważniejsze, zdecydowanie lepiej się prezentowała.

Nowa umowa Jacka Magiery będzie obowiązywała do 30 czerwca 2025 roku. W sztabie trenerskim znajdą się także Tomasz Łuczywek oraz Paweł Kozub, którzy w przeszłości pełnili już w Śląsku funkcję asystentów trenera.

REKLAMA
Bartosz Bryś
Bartosz Bryś
Piłka nożna to jego największa pasja, której poświęca cały wolny czas. Ogromny miłośnik włoskiej Serie A i okazjonalnie widz Ekstraklasy. Osobiście kibic Lecha Poznań i rzymskiego Lazio.
PODOBNE
REKLAMA
106,119FaniLubię
10,460ObserwującyObserwuj
598ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ