OFICJALNIE: Bartosz Kurek powraca do Kędzierzyna-Koźla!

Jeden z najlepszych siatkarzy w historii powraca na boiska PlusLigi! Bartosz Kurek oficjalnie został ogłoszony nowym zawodnikiem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, w barwach której występował w latach 2005-2008.

ZAKSA jest jednym z klubów, którym trudno jest odmówić, więc nie musiałem długo się zastanawiać nad przyjęciem propozycji. Oczywiście, że jako chłopak z Opolszczyzny zdaję sobie sprawę, ile ten klub znaczy nie tylko lokalnie, ale też globalnie. Bycie częścią ZAKSY i to w roli kapitana to dla mnie duża odpowiedzialności i wyzwanie. W mojej długiej już karierze ten epizod jest mocno stymulujący do rozwoju. Chciałbym podkreślić jedną rzecz, że kapitan jest tak dobry jak drużyna, która go wspiera. Mam nadzieję, że stworzymy drużynę, która będzie się wspierała nie tylko w tych pozytywnych momentach, ale też w tych trudniejszych. Cieszę się, że dołączam do klubu w chwili, w której ZAKSA obchodzi swój jubileusz 30-lecia i wierzę, że sprawimy naszą grą wiele radości naszym fanom, kibicom, którzy podróżują za ZAKSĄ po całej Polsce – stwierdził Bartosz Kutek.

REKLAMA

Zdaję sobie sprawę, że oczy będą skierowane w moją stronę jako na kapitana, ale także na ZAKSĘ jako na wielki klub, który z taką historią, z takimi oczekiwaniami w historii będą wysokie i musimy im sprostać. Myślę, że wszyscy zawodnicy, którzy przyjadą po rozgrywkach reprezentacyjnych do ZAKSY poczują, że to wielki klub — dodał nowy kapitan drużyny z Kędzierzyna-Koźla.

Nowy kapitan, nowy szkoleniowiec

O siatkarskich osiągnięciach Kurka nie trzeba wiele pisać. Mistrzostwo i wicemistrzostwo świata, dwukrotne mistrzostwo Europy, złoto Ligi Narodów i Ligi Światowej. 35-latek osiągnął w tym sporcie niemalże wszystko, co można było osiągnąć (no, może poza medalem igrzysk olimpijskich, ale mamy nadzieję, że to się wkrótce zmieni). PlusLiga zyskuje zawodnika, którego zna każdy kibic w naszym kraju, a który napisał kawał historii polskiej siatkówki. Co więcej, Bartosz Kurek nadal ma wiele do zaoferowania i powinien być ważnym atutem ZAKSY w walce o tytuł mistrzowski. Dodajmy, nowym szkoleniowcem drużyny ogłoszony został Andrea Giani, który w 2022 roku, jako trener reprezentacji Francji, zdobył złoty medal Ligi Narodów.

Jesteśmy niezwykle dumni i podekscytowani powrotem Bartosza Kurka do naszego klubu. Bartosz to zawodnik o niekwestionowanej klasie i ogromnym doświadczeniu, który wnosi do naszego zespołu nie tylko swoje umiejętności, ale także ducha walki i charyzmę lidera. Wierzę, że jego obecność w drużynie będzie miała kluczowe znaczenie dla naszych przyszłych sukcesów. Bartosz jest kapitanem reprezentacji Polski i jednym z najbardziej utytułowanych siatkarzy na świecie. Jego powrót do Kędzierzyna-Koźla jest dowodem na to, że ZAKSA jest klubem, który przyciąga najlepszych zawodników. Wierzymy, że jego doświadczenie i umiejętności pomogą nam osiągnąć nasze ambitne cele. Cieszymy się, że Bartosz ponownie założy koszulkę ZAKSY i będziemy mogli wspólnie pracować nad dalszym rozwojem naszego klubu. Jego powrót jest ogromnym wzmocnieniem dla naszego zespołu i wielką radością dla naszych kibiców – przyznała prezes ZAKSA S.A. Jadwiga Cichoń.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ