Niespodzianka w Krakowie! Aluron CMC Warta Zawiercie wygrywa Tauron Puchar Polski!

W finale Tauron Pucharu Polski zmierzyły się ze sobą ekipy Jastrzębskiego Węgla oraz Aluron CMC Warty Zawiercie. Faworytem tego spotkania był oczywiście lider PlusLigi — zespół z Jastrzębia-Zdroju. Podczas półfinałów obie drużyny pokonały swoich przeciwników w trzech setach. W Krakowie pełna hala mogła oczekiwać siatkówki na najwyższym poziomie! Pierwszy w historii Puchar Polski Jurajskich Rycerzy!

Solidne otwarcie siatkarzy Winiarskiego

Mecz rozpoczął się od punktowego bloku Tomasza Fornala (1-0). Po chwili Jastrzębianie prowadzili już 3-1 po ataku Jeana Patryego. Z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo, bowiem po ataku Miłosza Znisczoła było już 4-5. Po ataku Jurijego Gladyra mieliśmy remis 8-8. Przewaga ”Jurajskich Rycerzy” rosła, po uderzeniu Trevora Clevenota na tablicy wyników widniał wynik 9-13. Tomasz Fornal trafił w boisko z lewej flanki i lider PlusLigi tracił do rywali tylko dwa punkty (16-18). Tym razem reprezentant Polski pomylił się na zagrywce i dał zawiercianom 20. punkt w tym secie (18-20). Miłosz Znisczoł popisał się fantastycznym blokiem i podopieczni Michała Winiarskiego prowadzili już 4 punktami (18-22). Jean Patry z zagrywki trafił w siatkę i pierwszy set padł łupem Warty Zawiercie!

Mamy remis!

Druga partia tego spotkania rozpoczęła się od błędnej zagrywki Miguela Tavaresa. Po ataku Tomasza Fornala zawodnicy z Jastrzębia — Zdroju mieli już 2 punkty przewagi (3-1). Skuteczna kiwka Jeana Patryego dała podopiecznym Marcelo Mendeza trzypunktowe prowadzenie (6-9). Mistrz Polski z zeszłego sezonu się nie zatrzymywał! Kolejny raz skutecznie zaatakował Jean Patry i przewaga wzrosła do 4 „oczek” (11-7). Tauron Arena Kraków odleciała po fantastycznym bloku Fornala! Zespół Jastrzębskiego Węgla odskoczył przeciwnikom na 6 punktów (14-8). As serwisowy Norberta Hubera i kolejny punkt dla zawodników Marcelo Mendeza (19-12). ”Jurajscy Rycerze” próbowali gonić i po ataku w aut Rafała Szymury tracili do rywali tylko 3 punkty (20-16). Thibault Rossard trafił z zagrywki w taśmę i jastrzębianie mieli piłkę setową (24-20) . Norbert Huber zakończył tego seta punktowym blokiem (25-20).

Warta o krok od historycznego sukcesu!

Kolejna odsłona tego meczu rozpoczęła się od punktowego ataku Tomasza Fornala (1-0). Mateusz Bieniek nie popisał się w polu zagrywki i trafił w aut (3-3). Norbert Huber po skutecznym ataku także pomylił się na zagrywce i było 7-8. Karol Butryn zaatakował mocno z prawej strony i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie (9-10). Na dwupunktowe prowadzenie wyszli zawodnicy z Zawiercia po ataku Mateusza Bieńka (11-13). Długie wymiany i błąd Karola Butryna w ataku poskutkowały objęciem prowadzenia przez Jastrzębski Węgiel (14-13). Punkt dołożył jeszcze Rafał Szymura i na tablicy wyników widniał wynik 15-13. Ależ spotkanie! As serwisowy Bartosz Kwolka i na prowadzeniu ponownie Warta (16-17). Kolejna świetna zagrywka podopiecznych Michała Winiarskiego! Tym razem skutecznie Mateusz Bieniek i Zawiercie miało przewagę 2 oczek (17-19). Trevor Clevenot punktowym blokiem dał swojej drużynie 22. punkt w tym secie (18-22). Miłosz Znisczoł trafił w boisko i siatkarze z Zawiercia mieli piłkę setową (20-24). Seta skończył Tomasz Fornal nie trafiając w boisko z zagrywki (21-25).

JURAJSCY RYCERZE PODBILI KRAKÓW!

4. set w tym spotkaniu rozpoczął się od punktu zdobytego przez Mateusza Bieńka (0-1). Przewaga wzrosła do 2 punktów po asie serwisowym Karola Butryna (2-4). 7. punkt dla ”Jurajskich Rycerzy” zdobył Bartosz Kwolek po ataku z lewej strony boiska (5-7). Skuteczny blok drużyny z Zawiercia i na tablicy wyników widniał wynik (7-9). Mateusz Bieniek pomylił się w ataku i takim sposobem mieliśmy remis 9-9. Długa wymiana zakończyła się uderzeniem w aut Mateusza Bieńka (14-15). Norbert Huber trafił w siatkę i dał 20. punkt w tym secie rywalom (17-20). Tomasz Fornal pomylił się na siatce i siatkarze z Zawiercia mieli piłkę meczową (19-24). Karol Butryn zaatakował i dał swojej drużynie pierwszy Puchar Polski w historii! OGROMNY SUKES DRUŻYNY MICHAŁA WINIARSKIEGO!

Jastrzębski Węgiel 1:3 Aluron CMC Warta Zawiercie (22-25, 25-20, 21-25, 20-25)