ŁKS Commercecon Łódź wygrywa Tauron Ligę kobiet!

Jak na finałowy pojedynek przystało, obie ekipy stworzyły świetne widowisko. Ostatecznie to siatkarki łódzkiego klubu wygrały z Developres Bella Dolina Rzeszów 3-2 i zdobyły złote medale. Kto także znalazł się w top4 Tauron Ligi?

Szalona pogoń i 5 setów w Rzeszowie!

REKLAMA

W dobrej sytuacji do spotkania przystępował ŁKS. Siatkarki wygrały wcześniej dwa pojedynki z Developers i prowadziły w serii pojedynków 2-1. Atut własnej hali wyraźnie pomógł rzeszowiankom, gdyż pewnie wygrały pierwszego seta (25-17). Późniejsze partie były już dużo bardziej zacięte i tym razem to ŁKS wyszedł na prowadzenie (22-25, 22-25). Rzeszowianki nie poddały się i wygrały czwartą odsłonę spotkania 25-22. W tie-breaku gospodynie prowadziły już czterema punktami (12-8) i były na drodze ekspresowej do wygrania meczu. Niestety, siatkarki Developresu stanęły i to klub z Łodzi zaczął odrabiać straty. Ostatecznie po fenomenalnej pogoni ŁKS wygrał 15-13 i zakończył rywalizację finałową Tauron Ligi.  

Trzeci w historii tytuł

Siatkarki ŁKS-u Łódź wywalczyły trzecie w historii klubu mistrzostwo kraju. Wcześniej łódzka drużyna triumfowała w latach 1983 (trener Jerzy Matlak) i 2019 (trener Michal Masek). W zeszłym sezonie łódzki klub znalazł się na najniższym stopniu podium, Rzeszów natomiast uległ w finale Grupie Azoty Chemik Police i również zakończyły zmagania na drugim miejscu. Obecna ekipa prowadzona przez Alessandro Chiappiniego była najlepsza także w rundzie zasadniczej (przegrały w niej tylko jedno spotkanie!). Siatkarki ŁKS-u zdobyły 55 punktów, dzięki czemu wyprzedziły o jedno „oczko” drużynę Developres BELLA DOLINA Rzeszów.

TOP 4 Tauron Ligi Kobiet sezonu 2022/2023

  1. ŁKS Commercecon Łódź
  2. Developres BELLA DOLINA Rzeszów
  3. Grot Budowlani Łódź
  4. BKS BOSTIK Bielsko-Biała
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,068FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ