Lechia Gdańsk z surową karą. W tym roku już bez wyjazdu kibiców

Co może być gorszego niż spadek z Ekstraklasy? Chociażby spadek z karą finansową i zakazem organizacji wyjazdu grupy kibiców na okres 7 miesięcy. Takie konsekwencje poniesie Lechia Gdańsk, której pożegnalne ligowe spotkanie przeciwko Piastowi Gliwice zostało przerwane na skutek zachowania „kibiców”. Oczywistym było, że zespół z Trójmiasta zostanie ukarany walkowerem. Dziś poznaliśmy dodatkowo kary zarządzone przez Komisję Ligi.

źródło: PKO BP Ekstraklasa

Oficjalny komunikat podaje, że po przeanalizowaniu oficjalnego raportu sędziego zawodów oraz delegata meczowego PZPN – Komisja Ligi nałożyła na Lechię Gdańsk karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców we wszystkich rozgrywkach na okres 7 miesięcy oraz karę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych.

Przypomnijmy – wszystko działo się w minioną sobotę

W starciu Piasta Gliwice z Lechią Gdańsk w ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy, przyjezdni „fani” wrzucali race na murawę. Za pierwszym razem Marcin Kochanek przerwał grę, a piłkarze na kilka minut opuścili boisko. Po wznowieniu meczu jednak sytuacja się powtórzyła. Wtedy arbiter zdecydował o całkowitym przerwaniu meczu.

Warto nadmienić, że Lechia wygrywała wówczas 1:0 po trafieniu Marco Terrazzino. Ostatecznie jednak „zakończyła” to spotkanie walkowerem, finalizując sezon 2022/23 z 30 punktami na koncie.

Gdańszczanie z hukiem spadają z Ekstraklasy. Nie dość, że sportowo się nie popisali, to i na trybunach nie zabłysnęli.