Lechia Gdańsk testuje piłkarza Bayeru Leverkusen

Joshua Chima Eze pojawił się na testach w Lechii Gdańsk. 19-letni pomocnik jest zawodnikiem Bayeru Leverkusen, ale dotychczas występował jedynie w zespołach młodzieżowych. W najbliższych dniach sztab szkoleniowy będzie przyglądał się jego postawie, a następnie zadecyduje o ewentualnym podpisaniu umowy.

Joshua miał do nas dołączyć na początku stycznia i mieliśmy się mu przyglądać na obozie w Turcji. Doznał jednak urazu i dopiero teraz jest w pełni zdrowy, a jego udział w treningach możliwy. Jest to młody zawodnik Bayeru Leverkusen, defensywny pomocnik lub środkowy obrońca. Sztab szkoleniowy będzie mu się przyglądał przez najbliższe kilkanaście dni podczas treningów i zdecyduje, czy może być przydatny dla naszego zespołu.

dyrektor sportowy Lechii Gdańsk, Łukasz Smolarow

Niemiec wystąpił w tym sezonie w 6 spotkaniach Ligi Młodzieżowej UEFA. Strzelił nawet gola przeciwko FC Porto, ale jego Bayer przegrał wszystkie 6 potyczek. Co ciekawe, Joshua Eze uważany był za jednego z najlepszych młodych graczy w Leverkusen – w przeszłości zakładał zresztą opaskę kapitana zespołu U19. Gdy popisywał profesjonalny kontakt z klubem, sugerowano, że w obecnym sezonie może dostać szansę w Bundeslidze. Ostatecznie, skończyło się jedynie na planach.

Angaż w Lechii byłby dla niego szansą gry w klubie seniorskim. Nie wiemy oczywiście na jakich zasadach miałby przenieść się do Lechii – wypożyczenia, transferu gotówkowego a może bez konieczności opłacenia kwoty odstępnego? Najpierw czekają go jednak testy, które pozwolą ocenić czy status zdolnego młodego piłkarza solidnego niemieckiego klubu przekłada się na wysokie umiejętności wśród seniorów.

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
105,349FaniLubię
10,504ObserwującyObserwuj
583ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ