Krzysztof Mączyński przesunięty do rezerw Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław poinformował, że dotychczasowy kapitan Krzysztof Mączyński będzie się przygotowywał do nowego sezonu wraz z drugoligowymi rezerwami dolnośląskiego klubu.

REKLAMA

W oficjalnym komunikacie wydanym przez wrocławian decyzję tę tak tłumaczy Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS:

Kontynuujemy nasze działania, które na dobrą sprawę rozpoczęliśmy w marcu. Nasza drużyna potrzebuje nowego otwarcia, dlatego wraz z zakończeniem rozgrywek zdecydowaliśmy się na daleko idące zmiany. Nie koncentrują się one tylko na jednej czy dwóch postaciach, podejmujemy szersze działania, które mają pomóc drużynie wrócić na poziom, jaki prezentowaliśmy w dwóch poprzednich sezonach. Jesteśmy bardzo wdzięczni Krzysztofowi za 3,5 roku gry w pierwszym zespole, za jego zaangażowanie i walkę dla Śląska, uznaliśmy jednak, że dla dobra obydwu stron nadszedł czas na zakończenie współpracy. Podjęliśmy rozmowy o polubownym rozwiązaniu obowiązującego kontraktu, jednak Krzysztof nie zdecydował się na ten wariant i dlatego rozpocznie przygotowania z drugim zespołem.

Mączyński nie pozostał dłużny i swoją opinię wyraził na łamach „Super Expressu”:

Nie dopuścili mnie nawet do trenera, tylko poinformowali go, że nie będzie mógł korzystać z moich usług.

Kontrakt 35-latka urodzonego w Krakowie obowiązuje jeszcze przez rok. Został on przedłużony jeszcze w 2021 roku. Początkowo planowano rozwiązanie umowy za porozumieniem strony, jednak ostatecznie obie strony się nie dogadały. Teraz wydaje się, że najlepszą opcją byłby transfer. Portal Weszlo podał nawet informację o zainteresowaniu ze strony… Wisły Kraków. Z racji wcześniejszego odejścia do Legii Warszawa właśnie z „Białej Gwiazdy” takie posunięcie byłoby niezwykle intrygujące.

W Śląsku trwa kadrowa rewolucja. Z zespołem pożegnał się trener Piotr Tworek, a w jego miejsce zatrudniono Ivana Djurjevicia. Oprócz tego w nadchodzącym sezonie w koszulce „Wojskowych” nie zobaczymy już Dino Stigleca, Roberta Picha, Marka Tamasa, Waldemara Soboty oraz Matusa Putnockiego. Wszystkim tym zawodnikom wygasły umowy. Wśród nowych twarzy są za to Martin Konczkowski, Michał Rzuchowski oraz Jakub Lutostański.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,602FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ