Kolejny dowód dominacji finansowej Anglików? Bournemouth oferuje 30 mln euro za piłkarza Romy

Obecne okienko transferowe jest kolejnym, w którym dominacja finansowa Anglików nad resztą tylko się powiększa. Kiedy czołowe kluby z najsilniejszych lig zaciskają pasa i oglądają każdego centa – beniaminek Premier League szykuje się do wydania kroci. Po pozyskaniu Dango Ouattary z Lorient za 22,5 miliona euro Bournemouth zarzuciło sieci na Nicolo Zaniolo.

REKLAMA

Zgodnie z informacjami Fabrizio Romano – oba kluby uzgodniły kwotę odstępnego, która ma wynosić 30 milionów euro

Dodatkowo w umowie mają być zapisane ewentualne bonusy, które Bournemouth zapłaci Romie po spełnieniu określonych warunków przez piłkarza. Najtrudniejsza część negocjacji jednak jeszcze przed włodarzami z klubu z południa Anglii. Muszą oni przekonać samego zawodnika, że warto stać się częścią ich projektu. Będzie to o tyle trudne, że o Nicolo Zaniolo stara się też AC Milan i – jak donosi Fabrizio Romano – obóz piłkarza uzgodnił już warunki kontraktu z mistrzem Włoch. Jeśli mediolańczycy dogadają się z Romą w sprawie kwoty odstępnego to teoretycznie Zaniolo nie powinien zastanawiać się ani chwili mając do wyboru zespół z czołówki Serie A, a ekipę, przy której istnieje duże ryzyko, że spadnie do Championship.

Do gry może włączyć się jeszcze Tottenham, który również jest zainteresowany 23-latkiem i kilka dni temu oferował Romie półroczne wypożyczenie z opcją definitywnego transferu po sezonie. Przyszłość Zaniolo może być jednym z bardziej interesujących tematów pod koniec okienka transferowego, ponieważ Włoch nalega na opuszczenie zespołu Jose Mourinho.

Bournemouth włączając się do gry pokazuje niesamowitą siłę finansową Premier League

Nicolo Zaniolo w obecnym sezonie rozczarowuje, jednak to zawodnik o ogromnym potencjale. Ma dopiero 23 lata, a na poziomie Serie A zaliczył już prawie 100 występów. W poprzednim sezonie razem z zespołem wygrał Ligę Konferencji, a w finale strzelił jedynego, zwycięskiego gola. To zawodnik, który ciągle może mierzyć bardzo wysoko i liczyć na grę w klubach europejskiego formatu. W Bournemouth z pewnością byłby gwiazdą zespołu, ale mógłby stracić szansę na wielką karierę.

***

Po więcej informacji o Premier League zapraszamy na grupę Kick & Rush – wszystko o lidze angielskiej

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,520FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ