Kim będą nowi sponsorzy Lecha Poznań?

Mistrzowie Polski z sezonu 2021/22 to bardzo dobry klub do wykorzystania marketingowego, zwłaszcza że sukcesywnie pokazują się na arenie międzynarodowej w europejskich pucharach. Nic dziwnego, że sponsorzy zabiegają o ich partnerstwo. Lech zmieni głównego sponsora strategicznego, jakim dotychczas był bukmacher STS. Strony przyznały, że ich współpraca się wyczerpała. To była druga umowa pomiędzy firmami. Co więcej, będzie też nowy sponsor stadionu w Poznaniu.

Nowy sponsor, ale dalej bukmacher

Jak podał Damian Czyżak z kanału Futbolownia — Lech Poznań będzie w następnym sezonie występował w koszulkach z logiem Superbet. Spółka założona w 2016 roku to jedna z większych firm bukmacherskich w Polsce, która bardzo mocno inwestuje w swój rozwój, czego efektem będzie niedługo ogłoszone partnerstwo z Kolejorzem. Bukmachera reprezentują takie postacie ze świata piłki, jak; Jerzy Dudek, Sławomir Peszko czy Tomasz Smokowski z Kanału Sportowego.

REKLAMA
źródło: @futbolownia/twitter

Jak podał Maciej Wąsowski z Weszło.com „ma to być druga najwyższa umowa bukmachera, działającego na polskim rynku, z klubem piłkarskim w naszym kraju”. Pierwsza: Fortuny z Legią. Władze Lecha według mediów mogą liczyć nawet na 3-letnią umowę, opiewającą nawet na 5 milionów rocznie.

Superbet z polskich klubów piłkarskich sponsoruje jeszcze m.in. Ruch Chorzów i Górnik Zabrze. Fani Lecha są szczęśliwy, bo logo Superbetu ma być mniej inwazyjne i lepiej wpasowywać się w trykot (po prostu biały napis na niebieskiej koszulce) niż wcześniejsze z STS-u z pomarańczowym elementem.

E… stadion w Poznaniu

Co więcej, Lech ma niedługo później po ogłoszeniu sponsora strategicznego (prawdopodobnie w lipcu), przedstawić sponsora stadionowego. Według informacji mediów ma być to duża firma energetyczna rozpoczynająca się na literę „E”. Nasze dwa przypuszczenia: Energa lub Enea. Z czego druga z nich sponsoruje już Lech Cup, czyli młodzieżowy turniej w Europie.

Oczywiście w stolicy Wielkopolski tanio skóry nie sprzedadzą. Ta umowa również ma być potężna jak na realia polskiej piłki kopanej.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,317FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ