REKLAMA

Juniorska reprezentacja Polski ze srebrem Mistrzostw Europy!

Przegrywali już (0-2), ale nie poddali się! Zagrali dwie doskonałe partie i doprowadzili do tie breaka, w którym to koniec końców zabrakło sił. Z turnieju rozgrywanego we włoskim Montesilvano nasza drużyna wraca ze srebrnymi medalami.

Włosi rosną w siłę

Podopieczni Mateusza Grabdy w finale mistrzostw Europy juniorów ulegli w pięciu setach gospodarzowi turnieju reprezentacji Włoch, dla której – licząc wszystkie męskie turnieje w tym sezonie reprezentacyjnym – było to już piąte złoto na przełomie ostatnich kilkunastu tygodni.

Sukcesu z Teheranu z zeszłorocznych mistrzostw świata tego samego rocznika wiekowego powtórzyć się nie udało. Wicemistrzostwo Europy, to jednak nadal doskonały wynik juniorów prowadzonych najpierw przez Bąkiewicza, a następnie już przez Grabdę. To kolejny dowód na to, że rośnie nam kolejne wspaniałe pokolenie młodych siatkarzy, którzy mogą być następcami tych, którzy nie tak dawno temu walczyli o medale seniorskiego mundialu.

Wracając do samego turnieju, prócz Włochów i Polski na podium znalazła się również Bułgaria. Nagroda dla najbardziej wartościowego zawodnika turnieju wpadła w ręce Włocha Alessandro Bovolenty, syna zmarłego kilka lat temu Vigora Bovolenty, mistrza Europy z 1995 roku.

źródło: twitter/Federvolley

W drużynie marzeń turnieju nie zabrakło naszych zawodników

Aż trzech biało-czerwonych uzupełniło DREAM TEAM mistrzostw Europy juniorów! Nagrody dostali:

  • Jakub Majchrzak – najlepszy środkowy ME
  • Kajetan Kubicki – najlepszy rozgrywający ME
  • Tytus Nowik – najlepszy atakujący ME

Nagrody od komisji nie otrzymał Piotr Śliwka, ale z naszej strony właśnie ten zawodnik najbardziej zasłużył na wyróżnienie, ponieważ przez cały turniej grał po prostu świetnie!

Czempionat we włoskim Montesilvano zakończył u panów sezon reprezentacyjny. Polska w ciągu ponad 150 dni zdobyła cztery medale:

  • Srebro – Mistrzostwa Świata
  • Srebro – Mistrzostwa Europy U-20
  • Brąz – Liga Narodów
  • Brąz – Mistrzostwa Europy U-22

Autor: Jakub Balcerzak

Kibiców siatkówki zapraszamy na Merytoryczne Forum Siatkarskie.

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ

98,550FaniLubię
10,667ObserwującyObserwuj
556ObserwującyObserwuj
REKLAMA