Joanna Wołosz — na KMŚ potwierdziła, że jest najlepszą rozgrywającą świata

We Włoszech wylądowała w czerwcu 2017 roku, a od tego czasu stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych zawodniczek ostatnich lat. Joanna Wołosz wczoraj po raz drugi w swojej karierze wraz z Imoco Conegliano zdobyła tytuł Klubowej Mistrzyni Świata. Kapitan reprezentacji Polski wybrana została również do DRUŻYNY MARZEŃ turnieju piłki rozgrywanego w ostatnich dniach w Turcji.

Podczas wczorajszego meczu, w którym zmierzyły się ze sobą bez dwóch zdań dwa najlepsze kobiece zespoły ostatnich lat tj. Imoco Conegliano oraz Vakifbank Stambuł. Joanna Wołosz po raz kolejny udowodniła wszystkim, iż miano najlepszej rozgrywającej na świecie należy do niej. 32-latka pochodząca z Elbląga od pierwszej do ostatniej piłki decydowała o losach wielkiego finału. Wołosz świetnie współpraca z liderką Imoco Szwedką Isabelle Haak. Pamiętała także o pozostałych opcjach, czyli o m.in. środkowej Robin de Kruijf czy przyjmującej Kelsey Cook.

REKLAMA

Kapitan reprezentacji Polski w nagrodę za znakomicie poprowadzone zawody, które ekipa prowadzona przez Daniele Santarelliego wygrała w czterech setach, wybrana została w pełni zasłużenie najlepszą rozgrywającą Klubowych Mistrzostw Świata.

źródło: twitter/Asia_wo

Dla Wołosz to kolejne wyróżnienie w barwach Imoco Conegliano

Polka w ciągu niespełna sześciu lat rozegrała dla klubu z prowincji Treviso ponad 227 meczów. W tym czasie była siatkarka Grupa Azoty Chemika Police zdobyła łącznie aż piętnaście złotych medali, co sprawia, iż Joanna Wołosz jest aktualnie trzecią najbardziej utytułowaną zagraniczną zawodniczką w historii włoskiej klubowej siatkówki!

Trzeba przyznać, że kończący się rok był kolejnym, w którym reprezentantka Polski zaprezentowała swoje nieprzeciętne umiejętności. Wołosz w ciągu dwunastu ostatnich miesięcy zdobyła łącznie aż siedem medali. Dodatkowo zgarnęła do tego nagrodę dla najbardziej wartościowej zawodniczki niedawnego Superpucharu Włoch oraz powróciła do kadry, gdzie w dużym stopniu przyczyniła się do pierwszego ćwierćfinału mistrzostw świata z udziałem reprezentacji Polski od 1962 roku.

Autor: Jakub Balcerzak

Kibiców siatkówki zapraszamy na Merytoryczne Forum Siatkarskie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,065FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ