Inter pośrednio „pomoże” Kamilowi Piątkowskiemu?

Inter szykuje się do transferu środkowego obrońcy. Dotychczas najmocniejszym kandydatem do wzmocnienia defensywy Nerazzurrich wydawał się Mario Hermoso z Atletico Madryt. Zdaniem La Gazzetta dello Sport alternatywą dla Hiszpana ma być Oumar Solet z RB Salzburg.

REKLAMA

Hermoso czy Solet?

Defensor Atletico Madryt za 2.5 miesiąca będzie dostępny „za darmo”. Czy to oznacza, że jest najkorzystniejszą opcją dla Interu? Nie do końca. Agent zawodnika ma bowiem oczekiwać stosownej rekompensaty za podpisanie umowy z nowym pracodawcą. Mario Hermoso jest oferowany klubom włoskim i angielskim, a także saudyjskim. Teoretyczna promocja może w praktyce nie być tak opłacalna jak się wydaje. Oumar Solet to 24-letni defensor o świetnych warunkach fizycznych. Inter od dawna był zainteresowany jego pozyskaniem, jednak Salzburg oczekiwał kwot przekraczających środki, jakie włoski klub byłby chętne zapłacić.

źródło: Inter Xtra w serwisie X

Co zmieniło się w ostatnim czasie? Oumar Solet miał problemy zdrowotne, przez które rozegrał ledwie 56% możliwego czasu gry na boiskach austriackiej Bundesligi. Dodatkowo został mu tylko rok kontraktu, więc Salzburg ma rozważać oferty już od 10 mln euro. Taki scenariusz może być znakomitą informacją dla… Kamila Piątkowskiego. Polski defensor jest obecnie wypożyczony do Granady, ale latem prawdopodobnie wróci do RB Salzburg. Co ciekawe, Piątkowski przegrywał walkę o skład austriackiej drużyny właśnie z Francuzem. Realna jest więc opcja, w której Inter sięgnie piłkarza, który wygrał rywalizację z Polakiem. To z kolei może otworzyć szansę, by były zawodnik Rakowa Częstochowa miał realną szansę gry po powrocie do Salzburga.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ