Futsalowe szachy dla Rekordu na zakończenie 9. kolejki

Niedziela 20:15, zimny niedzielny wieczór to idealny moment na hitowe spotkanie w ramach 9. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. Piast Gliwice w PreZero Arenie Gliwice podejmował Rekord Bielsko-Biała. Starcie brązowego medalisty z wicemistrzem Polski to szczególny mecz. Tym bardziej że dzisiaj mija 29 lat od powołania Polskiej Ligi Halowej, która jest obecnie znana jako Fogo Futsal Ekstraklasa.

Gol w 4. minucie i… tyle

Lepiej to spotkanie rozpoczęli goście, po jednej z akcji piłkę głową do bramki skierował głową Michał Marek. Ten mecz stał od pierwszych minut na wysokim poziomie i było wiadomo, że mamy do czynienia z czołowymi ekipami w kraju. Minęło 10 minut, Piast próbował, ale Rekord bardzo dobrze grał w defensywie. Bardzo blisko doprowadzenia do wyrównania był Miguel Pegacha, jednak zabrakło centymetrów w tej sytuacji. Pierwsza połowa nie była widowiskiem, które pozwalało publiczności wstać z krzeseł. Był to jednak mecz dobrze kontrolowany przez formacje defensywne obu ekip. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej części spotkania huknął jak z armaty Artur Popławski, ale świetnie w bramce Piasta spisał się Kyrylo Tsypun.

Druga partia szachów na remis

Druga część spotkania mogła się rozpocząć świetnie dla gospodarzy, ale bombę z dystansu Zatovicia obronił Bartłomiej Nawrat. Kolejne minuty mijały pod względem futsalowych szachów i liczenia na błąd swojego rywala. W tym spotkaniu mogliśmy oglądać wszystko, ale ciągle brakowało bramek, by ten mecz nabrał jeszcze większej atrakcyjności. W drugiej części spotkania ciężar gry wziął na siebie Gitahy, ale ciągle brakowało, by jego uderzenie wpadło do bramki Rekordzistów. Siedem minut przed zakończeniem spotkania gospodarze zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem, którym został Rafael Cadini. Nie do pokonania w dzisiejszym spotkaniu był Bartłomiej Nawrat. Każda groźna sytuacja Piasta została przez niego wybroniona. Nic więcej w tym meczu się nie wydarzyło i to Rekord po bramce w 4. minucie spotkania był górą. Piast walczył, Piast próbował, ale Piast nie był w stanie zdobyć gola w tym meczu.