Futsal: ROZLOSOWANE! Mistrz Polski poznał grupowych rywali w Elite Round!

Mistrz Polski, Constract Lubawa poznał grupowych rywali w kolejnej fazie futsalowej Ligi Mistrzów. Podopieczni Dawida Grubalskiego udadzą się na turniej do Majorki, gdzie zmierzą się z tamtejszą Palmą (obrońca tytułu), MNK Olmissum i FC Hit Kijów.

Przygoda lubawian w Lidze Mistrzów trwa w najlepsze. Po tym, jak bez porażki zwyciężyli fazę główną, czeka ich rywalizacja w tzw. Elite Round, gdzie udział bierze najlepsze szesnaście drużyn starego kontynentu. Dzisiaj punktualnie o godzinie 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie Elite Round Ligi Mistrzów. Los dla Construktorów nie był zbytnio łaskawy. Zostali przydzieleni do grupy D, gdzie zmierzą się z obrońcą tytułu — hiszpańską AE Mallorca Palma Futsal, ukraińskim FC Hitem Kijów oraz MKN Olmissum z Chorwacji.

Słów kilka o rywalach

AE Mallorca Palma Futsal — to zdecydowanie najgroźniejszy rywal na drodze polskiej drużyny, który broni tytułu zdobytego przed rokiem. W wielkim finale pokonali portugalski Sporting 2:1. Hiszpański zespół, zajmuje na ten moment 3. miejsce w ligowej tabeli, gromadząc do tej pory 15 oczek.

FC Hit Kijów: Aktualny Mistrz Ukrainy. Awans do elitarnej rundy rozgrywek wywalczyli, zajmując 2. miejsce w grupie 1, nie odnosząc przy tym żadnej porażki. Dwa razy remisując (2:2 z Ayatem i Sportingiem) oraz zwyciężając 4:1 z Olmissum. W ukraińskiej ekstraklasie po 6. rozegranych spotkaniach zgromadzili 14 punktów, co daje im 3. miejsce.

MNK Olmissum: To aktualny wicemistrz Chorwacji. W fazie głównej Ligi Mistrzów zajęli dopiero 3. miejsce, przegrywając z wyżej wymienionym Kijowem – 1:4, Sportingiem – 6:2 oraz wygrywając 3:2 z Ayatem. W chorwackiej ekstraklasie po 4. kolejkach zgromadzili zaledwie 6 oczek i zajmują 5. miejsce

Spotkania tej fazy będą rozgrywane na przełomie końca listopada, a początkiem grudnia (28.11- 03.12). Awans do finałowej czwórki tegorocznej edycji walki o Mistrzostwo Europy uzyska tylko zwycięzca danej grupy.