Futsal: Grad goli w dwumeczu z Arabią Saudyjską

Futsalowa reprezentacja Polski w ramach przygotowań do zbliżających się baraży Mistrzostw Świata rozegrała w Koszalinie i Kołobrzegu dwumecz towarzyski przeciwko reprezentacji Arabii Saudyjskiej. Pierwszy z nich okazał się bardzo wymagający – Polacy wygrali 4:1. W drugim Biało-Czerwoni rozgromili Saudyjczyków 11:0, a jedną z bramek strzelił golkiper naszej drużyny, Bartłomiej Nawrat.

Polska — Arabia Saudyjska 4:1 (1:0)

Dla naszego kapitana — Tomasza Kriezela był to wyjątkowy mecz, bowiem zawodnik Constractu Lubawa wystąpił w kadrze po raz setny. Polacy mimo optycznej przewagi na parkiecie mieli spore problemy w starciu przeciwko Arabii Saudyjskiej. Co prawda, wynik bardzo szybko, bo w 6. minucie otworzył Piotr Skiepko, lecz jak się później okazało do przerwy więcej bramek nie padło. Po zmianie stron Saudyjczycy jak po raz sprawdzali formę naszego golkipera — Michała Kałuży, lecz grający na co dzień w Hiszpanii nie dał się zaskoczyć, aż do 30 minuty, gdzie bramkę kontaktową zdobył Fahd Aljohani. Chwilę wcześniej precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się Kacper Sendlewski, podwyższając wynik na 2:0. Po golu Saudyjczyków, aż do 38′ u Błażeja Korczyńskiego zauważyć było można niezadowolenie. Humory nieco poprawił niezawodny Mikołaj Zastawnik, a 120 sekund później wynik na 4:1 ustanowił Michał Kubik. Mimo zwycięstwa niżej notowany rywal pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

Bramki: Piotr Skiepko 6′, Kacper Sendlewski 28′ Mikołaj Zastawnik 38′, Michał Kubik 40′ –  Fahd Aljohani 30′

Polska — Arabia Saudyjska 11:0 (4:0)

Zupełnie inny przebieg miało dwa dni później rozegrane starcie w Kołobrzegu. Podopieczni Błażeja Korczyńskiego od pierwszych minut pokazywali się z bardzo dobrej strony i do przerwy prowadzili już 4:0 po hat-tricku Michała Marka i golu Sebastiana Szadurskiego.

Prawdziwy festiwal strzelecki Polacy urządzili sobie w drugiej części sparingu z Arabią Saudyjskiej. W 28 minucie wynik rywalizacji podwyższył Michał Kubik, chwilę później do własnej bramki trafił Nawaf Al-Arwan i było już 6:0. To jednak nie koniec, bowiem Biało-Czerwoni jeszcze bardziej punktowali swojego rywala, zamykając swój licznik na 11 trafieniach, zachowując przy tym czyste konto. W ostatniej minucie rywalizacji na listę strzelców wpisał się nawet bramkarz naszej kadry — Bartłomiej Nawrat, strzałem z własnej bramki prosto w okienko.

Bramki: Sebastian Szadurski 6′, 35′, Michał Marek 7′, 11′, 15′, Michał Kubik 28′, 35′, Nawaf Al-Arwan 30′ (s), Jakub Raszkowski 33′, 39′, Bartłomiej Nawrat 40′

Był to ostatni sprawdzian naszej drużyny przed dwumeczem barażowym przeciwko Chorwacji, a stawką tego starcia będzie wyjazd do Uzbekistanu na Mistrzostwa Świata. Warto przypomnieć, że nasza kadra czeka na futsalowy mundial od 1992 roku.