F. Romano: McKennie wypożyczony do Leeds! Ma opcję wykupu

Padło hasło „here we go” od Fabrizio Romano w kontekście Westona McKenniego. Jak informuje włoski dziennikarz, Andrea Radrizzani (prezes Leeds United) „klepnął” deal z włoskim Juventusem minionej nocy.

REKLAMA

Weston McKennie z klauzulą wykupu dla Leeds w postaci 33 milionów euro

24-letni Amerykanin będzie na razie kosztował Leeds 1.2 miliony euro — przewidywana kwota za wypożyczenie. O ile gracz Juventusu się sprawdzi w angielskim klubie, „pawie” będą mogły go wykupić za aż 33 miliony euro.

W Leeds liczą, że McKennie wkomponuje się w Jesse Marscha, a zarazem bez problemu zrobi przeskok z Calcio do Premier League. Trener Jesse Marsch ściąga swojego rodaka. Przypomnijmy, że ten był kiedyś asystentem w seniorskiej reprezentacji USA, a dodatkowo trenował kluby z MLS i uniwersytecką drużynę ze Stanów Zjedonocznych.

Leeds zbroi się w celu spokojnego utrzymania. W Juventusie grał dużo. Od sezonu 2020/21 uzbierał prawie 100 występów dla „starej damy”, bo dokładnie 96, w których 13 razy znajdował drogę do bramki, a 5 razy asystował kolegom.

41-krotny reprezentant USA w piłce nożnej może się rozkręcić w systemie, który preferuje Leeds i wzbogacić swoją dotychczasową wizję gry. Z pewnością będzie obarczony mniejszą presją niż w Juventusie, zważając na renomę włoskiej drużyny, której nie odzwierciedla ich obecna pozycja w tabeli Serie A.

Nie spodziewałbym się jednak, że Leeds zdecyduje się na tak kosztowny zakup po wygaśnięciu jego wypożyczenia. Niemniej jednak jest bezpieczna to opcja, gdyby naprawdę odpalił. Choć cena wydaje mi się wygórowana, może być podyktowana obecnymi kłopotami finansowymi Juventusu Turyn…

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,520FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ