Dramat Kamila Pestki – kolejna kontuzja obrońcy Cracovii

Niestety, ale Kamil Pestka doznał poważnego urazu i ponownie czeka go do dłuższy rozbrat z futbolem. Jak podał szkoleniowiec Pasów, Jacek Zieliński, kapitan Cracovii zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, co uniemożliwia mu grę w piłkę nożną przez najbliższe parę miesięcy. Koszmar utalentowanego zawodnika trwa, a kolejne urazy nie ułatwiają mu piłkarskiego rozwoju.

Pestka podatny na urazy

To nie pierwszy raz, kiedy tak poważna kontuzja eliminuje Kamila z występów w barwach Cracovii. Gdy wydawało się, że jego transfer do zagranicznej ligi jest tylko kwestią czasu, przez uraz musiał opuścić cały sezon 2020/21. W następnej kampanii powoli odzyskiwał pewność siebie, a na początku obecnej otrzymał nawet opaskę kapitańską.

Pestka grał dotychczas pewnie, stając się niejako symbolem bardziej „polskiej” Cracovii trenera Zielińskiego. Niestety, nic nie trwa wiecznie, a w sobotnim meczu ze Śląskiem Wrocław Kamil opuścił murawę już w pierwszej połowie, co było spowodowane urazem. Jak okazało się później, bardzo poważnym, który na co najmniej pół roku wyklucza go z futbolu. To wszystko chwilę przed własnymi urodzinami…

Źródło: MKSCracoviaSSA /twitter

Duże wsparcie ze strony klubu

Mimo wszystko kapitan Cracovii może liczyć na wsparcie zarówno ze strony zarządu, jak i kibiców swojej drużyny. Jak na antenie Radia Kraków wspomniał sam Jacek Zieliński:

Kamil pestka zerwał wiązadła krzyżowe w kolanie. Jako klub stworzymy Kamilowi najlepsze warunki do operacji i rehabilitacji. Jest naszym wychowankiem, jest naszym kapitanem. Wiele zdrowia dla Kamila

Jacek Zieliński, Radio Kraków

Należy współczuć Kamilowi, który kolejny raz łapał wiatr w żagle, zaliczając coraz to lepsze występy. Jakościowo Pestka to na pewno piłkarz, który nieco przerasta naszą Ekstraklasę, ale liczne kontuzje co rusz wyhamowują jego rozwój. Cracovia traci ważne ogniwo, ale najważniejsze jest teraz zdrowie Kamila, który chce jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności. Trzymamy kciuki za pomyślną operację, rekonwalescencję i rehabilitację.

REKLAMA
Jakub
Jakub
Pasjonat futbolu, szczególnie włoskiej Serie A oraz rodzimej Ekstraklasy. Interesuję się jednak wszystkimi największymi rozgrywkami na świecie, posiadając o każdej z najlepszych lig, chociaż podstawową wiedzę. Piłka jest ze mną przez praktycznie całe swoje życie, a z Mistrzami związany jestem od ponad dwóch lat. Uwielbiam futbol, który w teorii jest oczywisty dla widza, jednak od samych piłkarzy wymaga sporej dyscypliny taktycznej!
PODOBNE
REKLAMA
101,854FaniLubię
10,659ObserwującyObserwuj
576ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ