Dariusz Banasik wraca na ławkę trenerską. Poprowadzi pierwszoligowca

Dariusz Banasik powraca do pracy po niemal rocznej przerwie. 49-latek objął stery GKS-u Tychy, występującego na co dzień w Fortuna I Lidze. Poprzednim przystankiem szkoleniowca był Radom, gdzie prowadził on z powodzeniem ekipę Radomiaka.

REKLAMA

Były trener ekipy Zielonych pozostawał bez pracy od 25 kwietnia 2022 roku, kiedy to został po niemalże czterech latach zwolniony z klubu z Mazowsza. W tym czasie 49-latek doprowadził drużynę z II Ligi aż do Ekstraklasy. W niej zespół Banasika spisywał się nadzwyczaj imponująco, jednak czwarte miejsce na półmetku sezonu nie zadowoliło włodarzy Radomiaka.

Choć szkoleniowiec był łączony od tamtej pory z wieloma zespołami, to ostatecznie niewiele z tego wynikało. Jednak w poniedziałkowe popołudnie (27 marca) GKS Tychy poinformował, że stery zespołu obejmie Dariusz Banasik. Zastąpi on na stanowisku niedawno zwolnionego Dominika Nowaka. Umowa 49-latka z tyską drużyną będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku.

W klubie nikt nie ukrywa, że z tym ruchem wiązane są spore nadzieje

Nowy szkoleniowiec ma nie tylko sprawić, że zespół zacznie lepiej punktować, ale ponadto spowodować, że do Tychów w końcu zawita Ekstraklasa. Przed trenerem jednak trudne zadanie, gdyż tyszanie zajmują obecnie 11. miejsce w tabeli, tracąc aż jedenaście oczek do miejsca barażowego.

Po dogłębnej analizie zdecydowaliśmy się na Dariusza Banasika. Dotychczasową pracą, a szczególnie sukcesami odniesionymi w Radomiaku, udowodnił swoją wartość i zbudował nazwisko na rynku. […] Trener Banasik dostrzega w naszym zespole potencjał, który ma w przyszłości zaprocentować w postaci realizacji ambitnych celów. Życzyłbym sobie, aby w Tychach spędził przynajmniej tyle czasu, co w Radomiu. 

Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy

Ze względów osobistych, Dariusz Banasik zadebiutuje na ławce trenerskiej nowego zespołu dopiero po spotkaniu z Resovią Rzeszów. Funkcję pierwszego szkoleniowca w tym spotkaniu będzie pełnił Przemysław Pitry.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,648FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ