Czołowy napastnik Ligue 1 skuszony przez Saudyjczyków

Alexandre Lacazette w minionym sezonie Ligue 1 zanotował 19 trafień. Lepszy bilans uzyskał jedynie król strzelców ligi francuskiej — Kylian Mbappe. Wygląda jednak na to, że kapitan Olympique’u Lyon wkrótce zmieni barwy klubowe. Jak donosi Santi Aouna, 33-letni Francuz jest bliski transferu do saudyjskiego Al-Qadsiah.

Jeśli wierzyć doniesieniom medialnym, zawodnik zgodził się już na przenosiny na Bliski Wschód, gdzie z pewnością czeka na niego solidna podwyżka pensji. Przedstawiciele Al-Qadsiah negocjują z Lyonem, a ich możliwości finansowe mogą umożliwić złożenie oferty nie do odrzucenia. Alexandre Lacazette stałby się czołową gwiazdą drużyny prowadzonej przez Michela (były trener m.in. Marsylii, Sevilli czy Getafe). 33-latek jeszcze w sezonie 2020/21 był ważnym zawodnikiem Arsenalu. Po mniej udanych rozgrywkach 2021/22 powrócił do Lyonu, gdzie w dwa sezonu strzelił łącznie 53 gole. Kapitalny wynik, który przyciągnąłby pewnie uwagę topowych klubów Europy, gdyby nie wiek Lacazette.

REKLAMA

Mikautadze za Lacazette

Jeśli sprzedaż Francuza dojdzie do skutku, Lyon ruszy po innego napastnika. Wspomniany Santi Aouna wskazuje na Georgesa Mikautadze, czyli 23-letniego zawodnika FC Metz oraz reprezentacji Gruzji. Urodzony w Lyonie snajper w minionym sezonie Ligue 1 strzelił 13 goli. Co ciekawe, w ostatnich latach podróżował pomiędzy Metz i Ajaxem. Holendrzy kupili Gruzina za 16 mln euro, by po nieudanym półroczu w Holandii wypożyczyć go do pierwotnego klubu. Powrót do Metz był udany, więc Francuzi postawili na transfer definitywny za 13 mln euro. Prawdopodobnie Lyon musiałby zapłacić kilka milionów euro więcej by w ogóle mieć szansę na pozyskanie Mikautadze.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,066FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ