Brazylijska legenda wznawia karierę! Może zagrać u boku syna

Oficjalnie już nie gram. Mój czas dobiegł końca. Wszystko było świetną zabawą – tymi słowami, 15 kwietnia 2008 roku Romario ogłosił zakończenie swojej kariery piłkarskiej. W sierpniu 2009 roku legendarny Brazylijczyk zmienił jednak zdanie, podpisując umowę z drużyną America Football Club. Był to jedynie jednorazowy wyczyn, po którym Mistrz Świata z 1994 roku definitywnie pożegnał się z rolą zawodnika. Do dzisiaj!

REKLAMA

Romario gotowy do powrotu!

Jak donosi serwis ge.globo.com, 58-letni Romario de Souza Faria został zgłoszony do rozgrywek Campeonato Carioca da Série A2, które wystartują 18 maja. Tylko mistrz awansuje do pierwszej dywizji Campeonato Carioca w 2025 roku. America wydaje się mocnym kandydatem do awansu, w czym pomóc chce prezydent klubu… Romario. Nie ma tu większej filozofii. 71-krotny reprezentant Brazylii zgłosił sam siebie do gry, zagwarantował sobie pensję minimalną i zaproponował trenerowi, by korzystał z jego usług jeśli będzie miał na to ochotę. Oczywiście, Brazylijczycy przekonują, że 58-latek jest w znakomitej dyspozycji fizycznej i może zaskoczyć niedowiarków. Świadczyć o tym mają filmiki ze spotkań amatorskich. Co ciekawe, piłkarzem drużyny America jest syn Romario — Romarinho.

Czy możemy spodziewać się realnego powrotu na murawę? Raczej tak, prawdopodobnie jednak będzie to czysto symboliczny gest z wejściem na kilka minut jednego z mniej istotnych spotkań. Prezydent klubu chce zrobić szum (czyt. przyciągnąć uwagę mediów), a powrót po 15 latach to prosty krok, by o Romario znów zrobiło się głośniej.

źródło: DataFut w serwisie X
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ