Al-Hilal oferuje 100 mln euro za piłkarza Barcelony

Al-Hilal mimo kapitalnej serii wygranych nie zamierza rezygnować ze wzmacniania składu. Jak donosi Joaquim Piera z serwisu sport.es, na celowniku saudyjskiego klubu znalazł się Raphinha. Co więcej, Duma Katalonii ma być kuszona ofertą 100 mln euro (prawdopodobnie 80 mln euro gwarantowane oraz 20 mln euro w łatwych do uzyskania bonusach). Sam zawodnik mógłby liczyć na trzykrotność obecnej pensji.

źródło: Diario SPORT w serwisie X

Co zrobi Raphinha?

Wspomniany Joaquim Piera uważa, że do szczęścia brakuje tak naprawdę jedynie zgody samego Brazylijczyka. Dla Al-Hilal wydatek tego typu nie byłby wielkim problemem. Deco uważa, że Raphinha jest potrzebny jako konkurent Lamine Yamala, jednak zysk finansowy rekompensowałby stratę sportową. Sam 27-latek nie był jednak dotychczas zainteresowany kontynuowaniem kariery w Arabii Saudyjskiej. Właśnie dlatego Al-Hilal ma próbować skusić piłkarza ogromną podwyżką pensji w stosunku do obecnych zarobków Brazylijczyka. Według nieoficjalnych doniesień Raphinha mógłby liczyć na roczny uposażenia rzędu około 16.5 mln euro netto.

REKLAMA

Dziennikarz zauważa jednocześnie, że aż cztery saudyjskie kluby w przeszłości okazywały swoje zainteresowanie Raphinhą. Kataloński klub odrzucał jednak możliwość sprzedaży, kierując się niechęcią do odejścia ze strony zawodnika. W ostatnim czasie Barca miała zakomunikować zainteresowanym, że byłaby skłonna przyjąć oferty powyżej 80 mln euro. Czyżby coś się zmieniło? Być może w klubie uznano, że to ostatnia okazja na taki zysk, a wartość piłkarza będzie już jedynie spadać? Jeśli Al-Hilal rzeczywiście jest skłonne zapłacić aż tyle za zawodnika, który w obecnym sezonie LaLiga rozegrał ledwie 37% możliwego czasu gry, Barcelona byłaby szalona, by odmówić.

SourceSport.es
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,868FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ