Zadanie wykonane! Wisła gra dalej o Ligę Europy

Wisła Kraków w dobrym stylu awansowała do kolejnej rundy kwalifikacji do Ligi Europy! „Biała Gwiazda” nie tylko dowiozła korzystny rezultat z pierwszego spotkania, ale dołożyła kolejny komplet punktów do rankingu UEFA dzięki bramce w samej końcówce.

Upalna i monotonna pierwsza połowa

Przed spotkaniem sen z powiek kibicom spędzał fakt warunków atmosferycznych i godziny rozgrywania spotkania. 16:30 w samym środku lata na Bałkanach kojarzy się z upałami. I faktycznie w Kosowie było ciepło i to nawet bardzo, ale zamiast rażącego słońca nad stadionem rozpościerały się chmury.

Pierwsza połowa upłynęła w umiarkowanym tempie. Aktywny był Oliwier Sukiennicki, któremu w 8. minucie piłkę w polu karnym wystawił Baena, lecz ten z okolic jedenastego metra trafił wprost w bramkarza. Pięć minut później do młodego zawodnika futbolówkę dogrywał Rodado. Tym razem nie zdołał jej sięgnąć. Oliwier trafił do siatki Llapi w 16. minucie, jednak zrobił to z pozycji spalonej i bramka nie została uznana.

Po stronie gospodarzy najbardziej aktywny był 17-letni Elvir Gashijan. W 19. minucie oddał groźny strzał, który świetnie wybronił Chichkan. Parę chwil później po raz kolejny zagroził bramce Wisły tym razem indywidualną akcją. Obraz gry po „cooling breaku” znacznie opadł i do końca pierwszej odsłony nie wydarzyło się nic szczególnie wartego odnotowania.

Nowy nabytek Wisły z debiutanckim golem na wagę zwycięstwa

58. minuta przyniosła wyczekiwaną bramkę. Jaroch dośrodkował piłkę wprost na głowę Angela Rodado, a ten podobnie jak tydzień temu wpisał się na listę strzelców.

W 69. minucie Blend Baftiu wbił piłkę do siatki Wisły, lecz sędziowie dopatrzyli się spalonego i trafienia nie uznali. W 74. minucie sędziowie już jednak nie mieli nic do powiedzenia, ponieważ Ardit Tahiri zdobył w pełni legalną bramkę. To trafienie mogło odjąć nieco entuzjazmu z awansu Wisły do kolejnej fazy kwalifikacji.

Na szczęście o najbardziej korzystny z możliwych rezultatów zadbał nowy nabytek ekipy z Krakowa, Giannis Kiakos. Grek zakręcił rywalami w polu karnym w 90. minucie, po czym mierzonym strzałem po dalszym słupku umieścił futbolówkę w siatce.

aut. Jakub Barabasz

Wisła Kraków w II rundzie eliminacji do Ligi Europy zmierzy się z austriackim Rapidem Wiedeń. Dwumecz zostanie rozegrany 25 lipca i 1 sierpnia. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Krakowie o godzinie 18:00.

KF Llapi 1:2 Wisła Kraków (74′ Tahiri – 58′ Rodado, 90′ Kiakos)