Ousmane Dembele wypada z gry na kilka tygodni – ominie dwumecz z Manchesterem United!

Fatalne wieści dla FC Barcelony i jej fanów. We wczorajszym meczu z Gironą Ousmane Dembele zszedł z boiska już w 26. minucie. Jak wykazały badania, uraz dotyczy mięśnia lewego uda i zatrzyma Francuza od gry na najbliższe kilka tygodni. Najbardziej prawdopodobne prognozy przewidują, że 25-letni skrzydłowy opuści przez to dwumecz z Manchesterem United.

Barca traci główny motor napędowy swojego ataku

Ousmane Dembele zanotował w styczniu 3 gole, w tym dwa na wagę zwycięstwa w meczach z Atletico Madryt i Realem Sociedad. Niezależnie od charakterystycznych dla siebie wahań formy pomiędzy spotkaniami, Francuz jest zawodnikiem który potrafi robić największą różnicę w ofensywie Dumy Katalonii. Prognozy odnośnie pauzy Dembele z powodu kontuzji sięgają aż połowy marca, co oznacza że Ousmane ominie arcyważne dla zespołu z Camp Nou mecze. Tak bowiem prezentuje się kalendarz Blaugrany na najbliższy miesiąc:

26. lutego: UD Almeria – Barcelona

7 spotkań w najkrótszym miesiącu w roku. Gra co 3-4 dni z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Barca będzie miała już co prawda do dyspozycji bez żadnych ograniczeń Roberta Lewandowskiego, ale obawiam się że to może być za mało. W końcu „Dembouz” był jednym z naczelnych kreatorów sytuacji bramkowych, który dostarczał piłki polskiemu napastnikowi ze skrzydła. Xaviego i spółkę czeka zatem najtrudniejszy okres za jego dotychczasowej kadencji w roli trenera FC Barcelony.