Zachwycił w meczu z RB Lipsk, zagra w Górniku Zabrze

Dokładnie 12 miesięcy temu, 24 stycznia 2024 roku, Schalke przegrało ligowy mecz z RB Lipsk. Porażka 1:6 była rozczarowującym wynikiem, ale kibice z Gelsenkirchen mogli obserwować obiecujący występ niejakiego Soichiro Kozukiego. Japoński skrzydłowy zakręcił wówczas Josko Gvardiolem i Willim Orbanem, pokonując Janisa Blaswicha. Niestety, Kozuki niedługo później nabawił się urazu stawu skokowego. Dziś jest bliski transferu do… Górnika Zabrze.

źródło: Amazing 7-Goal Game at Schalke | FC Schalke 04 – RB Leipzig 1-6 | Highlights | Matchday 17 – 2022/23 – YouTube

O potencjalnym transferze 23-latka do Zabrza informują dzisiaj niemieckie media. Dirk g. Schlarmann ze Sky Sport Deutschland jasno ocenia sytuację. Soichiro Kozuki nie może liczyć na regularną grę w Schalke, ale ma bardzo duży potencjał, który musi zostać rozwinięty. Najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich stron będzie jego sprzedaż do Górnika Zabrze z zachowaniem procentu od kolejnego transferu. SportBild sugeruje konkretną kwotę – 250 tysięcy euro. Kozuki grał ostatnio głównie na poziomie Regionalligi, ale dostawał także szanse w pierwszym zespole Schalke (zagrał w 5 z 18 spotkań). Faktem jest, że pojawiając się na murawie, potrafił zrobić dużo szumu.

REKLAMA
źródło: Marcin Borzęcki w serwisie X

Z perspektywy Górnika taki ruch może być strzałem w dziesiątkę. Lukas Podolski miał ogromną zasługę w sprowadzeniu do Zabrza Daisuke Yokoty, na którego sprzedaży śląski klub zarobił ponad 2 miliony euro. Teraz najprawdopodobniej przekonał kolejnego intrygującego Japończyka. Możemy narzekać na formę sportową Poldiego, ale jego znajomości pozwalają na kapitalne wzmocnienia. Do finalizacji transferu kolejnego Japończyka pozostają jeszcze formalności i jak wskazują niemieckie media, nie wszystko jest póki co w 100% dogadane, ale prawdopodobnie Górnik lada moment będzie miał kapitalnego nowego zawodnika. Takiego, który musi złapać rytm meczowy, odbudować wysoką formę, ale sufit jego możliwości wydaje się sięgać bardzo wysoko.

SourceSportBild
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,317FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ