West Ham wybrał następcę Rice’a. Szykują się trudne negocjacje z Ajaxem?

West Ham i Arsenal dogadały już wszystkie szczegóły w sprawie przenosin Declana Rice na Emirates Stadium i niedługo powinniśmy spodziewać się oficjalnego potwierdzenia transferu. Młoty szukają więc odpowiedniego następcy. Według informacji Davida Ornsteina z The Athletic – na celownik klubu trafił Edson Alvarez z Ajaxu. Holenderski klub ma oczekiwać za reprezentanta Meksyku 35-40 mln funtów.

Edson Alvarez tego lata jest rozchwytywany

Zainteresowana sprowadzeniem 25-latka była Borussia Dortmund, ale wicemistrzowie Niemiec nie zdołali spełnić oczekiwań finansowych Ajaxu, który nie zamierzał schodzić z ustalonej kwoty 40 milionów euro. W przypadku West Hamu najwyraźniej chcą podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej, ale nic w tym dziwnego. Żądanie większych pieniędzy od klubu, który właśnie sporo zarobił na sprzedaży swojego kluczowego zawodnika i potrzebuje następcy jest klasyczną praktyką w futbolu. West Ham, jeśli nie chce przepłacać, musi się więc nastawić na trudne negocjacje (choć wycena Alvareza przez Ajax nie odbiega za dużo od jego wartości według portalu Transfermarkt). Powołując się na informacje Davida Ornsteina – Młoty na razie jedynie skontaktowały się z Ajaxem sygnalizując zainteresowanie piłkarzem, jednak żadnej oferty jeszcze nie złożyli.

REKLAMA

West Ham stoi przed „mission impossible”

Właśnie w takiej kategorii powinniśmy rozpatrywać próbę znalezienia następcy Declana Rice’a, który na London Stadium był piłkarzem-orkiestrą. Spośród pomocników, którzy byli łączeni w tym okienku transferowym ze zwycięzcą Ligi Konferencji Edson Alvarez jest jednym z najbardziej defensywnych. Reprezentant Meksyku posiada jednak bardzo dobrą technikę, lubi być pod grą i bardzo dobrze rozgrywa piłkę – inaczej Alvarez nie zaliczyłby takiego rozwoju i nie odgrywałby tak ważnej roli w zespole nastawionym tak mocno na posiadanie piłki.

West Ham pod wodzą Davida Moyesa gra jednak w trochę inny sposób. Bardziej bezpośrednio i pragmatycznie, co wymaga gry fizycznej. 25-latek jednak i w takich warunkach dobrze się odnajduje. Zespół z London Stadium dba jednak też o sprowadzanie zawodników, którzy mają podnieść poziom techniczny zespołu (Paqueta, Aguerd, Benrahma, Fornals) i takim też ma być Edson Alvarez. Przy Davidzie Moyesie jednak nie zawsze wszystkie atuty takich piłkarzy są wykorzystywane. I to przy swojej decyzji powinien uwzględnić także pomocnik Ajaxu.

***

Po więcej informacji o Premier League zapraszamy na grupę Kick & Rush – wszystko o lidze angielskiej

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,069FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ