Udany rewanż Huberta Hurkacza. Deklasacja z Igą Świątek!

Biało-czerwoni zgodnie z planem wygrali grupę A podczas United Cup. Po pewnym pokonaniu Brazylijczyków (3:0), Iga Świątek i Hubert Hurkacz zmierzyli się z Hiszpanami — Sarą Sorribes Tormo oraz Alejandro Davidovichem Fokiną. Rywalizacja rozpoczęła się od porażki Hurkacza, jednak efekt końcowy nie pozostawił złudzeń, która z nacji ma lepszych tenisistów.

Jako pierwszy na kort wyszedł Hubert Hurkacz

Polski tenisista miał okazję do rewanżu za pojedynek z 2022 roku, gdy przegrał z Davidovichem Fokiną na kortach Wimbledonu. Tym razem starcie rozpoczęła się od wygranego seta dla Hurkacza (6:3), jednak dwa kolejne zgarnął Hiszpan (3:6, 4:6). Hurkacz mimo stosunkowo długiego spotkania (ponad 2 godziny gry) zaserwował jedynie 9 asów, a im dłużej trwał pojedynek, tym większa była przewaga 24-latka z Malagi.

źródło: Hubert Hurkacz v Alejandro Davidovich Fokina Highlights | United Cup 2024 Group A (youtube.com)

Iga Świątek w swoim starciu nie mogła przegrać

Na szczęście, Sara Sorribes Tormo to inna liga tenisa. Hiszpanka zdołała urwać Polce ledwie 3 gemy. Rywalka Igi miała co prawda swoje break-pointy w pierwszym secie, jednak Świątek wybroniła wszystkie cztery z nich. Trzeci pojedynek obu tenisistek na przestrzeni minionego pół roku skończył się trzecim zwycięstwem Polki, która nadal nie straciła seta przeciwko Sorribes Tormo.

źródło: Iga Swiatek v Sara Sorribes Tormo Highlights | United Cup 2024 Group A (youtube.com)

Przy stanie 1:1, o losach rywalizacji miało zadecydować starcie mikstowe. Szybko okazało się, że duet Świątek + Hurkacz jest poza zasięgiem rywali. Najlepsza polska tenisistka i najlepszy polski tenisista zmiażdżyli swoich hiszpańskich przeciwników, wygrywając 6:0, 6:0. Sorribes Tormo i Davidovich Fokina zdobyli zaledwie 18 punktów! Absolutna deklasacja. Hurkacz po porażce w meczu singlowym, mając u boku Igę Świątek, zdołał zaliczyć szybki rewanż. Kolejnym rywalem biało czerwonych będzie najlepsza drużyna z 2. miejsca z grup A, C i E lub zwycięzca grupy E. Spotkania planowane są na 3 stycznia.

źródło: Hurkacz/Swiatek v Davidovich Fokina/Sorribes Tormo Highlights | United Cup 2024 Group A (youtube.com)

Polska – Hiszpania 2:1

• Hubert Hurkacz – Alejandro Davidovich Fokina 6:3, 3:6, 4:6
  • Iga Świątek – Sara Sorribes Tormo 6:2, 6:1
  • Świątek, Hurkacz – Davidovich Fokina, Sorribes Tormo 6:0, 6:0