Śląsk Wrocław wzmocni defensywę? Dwóch Bułgarów na celowniku

Śląsk Wrocław szykuje się do zimowego okienka transferowego. Aktualny lider PKO BP Ekstraklasy i nie bójmy się tego napisać – obecnie jeden z najpoważniejszych kandydatów do walki o tytuł mistrzowski, już teraz myśli o przyszłości. W trakcie niedawnego „dnia z prezesem Śląska Wrocław” na łamach serwisu goal.pl, włodarze dolnośląskiego klubu zdradzili zainteresowanie dwoma bułgarskimi zawodnikami. Dziennikarze „odkryli” o jakich piłkarzach najprawdopodobniej mowa.

REKLAMA

Śląsk przygląda się Bułgarom

Piotr Janas z „Gazety Wrocławskiej” wskazał, że pierwszym z nich jest niejaki Simeon Petrov, 23-letni środkowy obrońca CSKA 1948. Jak zauważa dziennikarz – byłaby to opcja na wypadek odejścia jednego z podstawowych zawodników linii defensywnej. Petrov ma za sobą 3 występy w kadrze narodowej Bułgarii. W październiku zagrał w meczu towarzyskim przeciwko Albanii (0:2, gol Muciego z Legii) u boku Aleksa Petkova. Dwóch bułgarskich defensorów w defensywie Śląska? To byłby ciekawy pomysł. Szczególnie, że Petrov w swojej umowie z CSKA ma podobno rozsądną kwotę odstępnego, będącą w zasięgu Śląska.

źródło: Piotr Janas – X

Bartosz Wieczorek z TVP Sport wskazuje, że drugim z kandydatów do wzmocnienia Śląska jest Rosen Bozhinov. Jest to 18-letni defensor rezerw CSKA 1948, który regularnie występuje w kadrze Bułgarii U19. Trudno oczywiście przewidywać jak zawodnik z drugiej ligi sprawdziłby się na polskich boiskach. Wydaje się, że na ten moment trudno rozważać go w kontekście gry w pierwszym składzie, jednak w dalszej perspektywie – to może być bardzo pożyteczne wzmocnienie. Obiektywnie rzecz ujmując – dyrektor sportowy Śląska Wrocław – David Balda nie deklarował, że klub jest zdecydowany na pozyskanie obu zawodników, a jedynie, że omawiane są ich kandydatury. Kierunek bułgarski jest ciekawy, szczególnie bazując na powodzeniu trensferu Petkova.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,517FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ