Sensacja w Rzeszowie. Lechia nie straciła tylu goli od pół roku!

Sympatycy Lechii Gdańsk po niedawnym zwycięstwie nad Polonią Warszawa mogli wyjmować kalkulatory i liczyć kiedy ich ulubieńcy zapewnią sobie awans do PKO BP Ekstraklasy. Sukces piłkarzy Szymona Grabowskiego wydaje się kwestią czasu, a jeden z ostatnich kroków miał zostać wykonany w Rzeszowie.

Lechia zaskoczona przez Stal

W pierwszej połowie dzisiejszej rywalizacji kibice nie byli rozpieszczani mnogością celnych strzałów. Pierwsze celne uderzenie gospodarzy zakończyło się jednak golem Andreji Prokicia, który wykorzystał dośrodkowanie Jesusa Diaza. Gra Lechii Gdańsk po prostu się nie kleiła, a widmo porażki wydawało się realne. Co więcej, po zmianie stron zamiast pościgu gości, podziwialiśmy trafienie Jesusa Diaza, który w efektowny sposób zakręcił defensorami Lechii i strzelił na 2:0. Zbyt łatwo goście pozwolili na oddanie strzału… To nie była ta Lechia, którą obserwowaliśmy w ostatnich tygodniach. Niby te same nazwiska na koszulkach, a jakże zupełnie inna postawa na murawie…

źródło: Fortuna 1 Liga w serwisie X

W 63. minucie zapachniało pogromem, a drogę do siatki znalazł Karol Łysiak po uderzeniu z niewielkiego kąta. Lechia podjęła walkę, bardziej o uniknięcie blamażu niż jakikolwiek korzystny wynik. Dwie minuty później Milan Simcak zagrał ręką w polu karnym, a Łukasz Zjawiński wykorzystał jedenastkę. Stal Rzeszów nie przejęła się zbytnio takim scenariuszem. W końcówce obserwowaliśmy jeszcze dwa rzutu karne. Łysiak i Zjawiński strzelili swoje drugie gole w meczu. Gdańszczanie zdobyli dwa gole, ale stracili aż cztery.

Wynik 4:2 to spora sensacja, a Lechia po raz pierwszy od września ubiegłego roku straciła 4 gole. Porażka prawdopodobnie nie będzie miała poważniejszych konsekwencji, a świętowanie awansu zostało po prostu odsunięte w czasie. W końcu przewaga nad trzecią w tabeli Wisłą Kraków to aż 10 punktów. Jedynie niewyobrażalna piłkarska tragedia mogłaby odebrać Lechii awans.

Stal Rzeszów — Lechia Gdańsk 4:2 (Prokić 36′, Diaz 56′, Łysiak 65′, 82′ – Zjawiński 66′, 90+3′)